Як робити викрійку одягу.

Для багатьох жінок набагато простіше і приємніше сам процес шитття, ніж підготовка викрійок. Особливо складним це здається при відсутності необхідного досвіду. Але навчитися робити викрійки цілком реально - навіть якщо ви не хочете займатися побудовою креслення з нуля, ви завжди можете взяти готові викрійки і підігнати їх під себе.
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка;
  • - форма з журналу, з диска або з інтернету;
  • - папір;
  • - крейда;
  • - тканина;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Незалежно від того, користуйтеся ви готовими викрійками або використовуєте метод самостійного побудови креслення, перше, що вам потрібно зробити, - це зняти мірки. При цьому людина, для якої шиється одяг, повинен стояти прямо. Якщо шиється спідниця, то потрібні дані напівобхвату талії і стегон, довжини виробу.
2
Якщо ви шиєте блузку, знадобляться дані напівобхвату грудей, обхват руки, довжина плеча, ширина спини, висота грудей та інші мірки. Щоб виміряти талію, пов'яжіть спочатку навколо неї тесемку. Вивчіть, як правильно знімати мірки, а краще подивіться на відео. Пам'ятайте, що в грудей, талії і стегнах також додають припуски на вільне облягання.
3
Візьміть у кого-небудь викрійку підходящого вам розміру. Він відповідає напівобхвату грудей. Так, блузка 42 розміру буде відповідати обсягу грудей 84 см. Перевірте, чи підходить вам форма ідеально або потрібна підгонка. Якщо форма вимагає збільшення, Докл відсутню довжину або ширину за допомогою звичайного паперу, якщо зменшення - зігніть надлишки і заклейте. У таких журналах, як Burda, зазвичай даються докладні інструкції по роботі з викрійками, і користуватися ними зручно навіть початківцям.
4
Переведіть всі необхідні деталі на папір, слідуючи суцільний або пунктирною (залежно від ситуації) лінії. Попередньо приготуйте досить великі листи або міліметровий папір. Для перекладу викрійок часто використовується прозора папір - калька.
5
Переведіть викрійку на тканину, використовуйте спеціальний крейда. Намагайтеся витрачати тканину економно і відповідним чином розміщувати на ній деталі. Вирізуйте деталі з тканини, залишаючи пару зайвих сантиметрів для швів. Не поспішайте вирізати лекала, спочатку переконайтеся, що все зроблено правильно.
Зверніть увагу
Купуйте тканина з запасом. Перед розкриємо виперіть і пропрасуйте її, щоб готова річ не сіла після першого прання.
Корисна порада
Якщо це ваш перший досвід крою та шиття, потренуйтеся на простий або непотрібної тканини, а потім вже беріться за якісну. Результат першого експерименту ви можете носити вдома.