Як відзначають Водохреще.

Хрещення - це одне з головних свят у християн. Він святкується Православною Церквою 19 січня. Ще одна назва Хрещення - Богоявлення. За Євангелієм в момент хрещення Ісуса Христа у водах Йордану Бог явив в трьох своїх іпостасях - Отця, Сина і Святого Духа. Вважається, що в цей день Бог приходить у світ, щоб явити йому Світло Неприступний. Святкування цього дня має свої правила і звичаї.
Інструкція
1
Свято починається 18 січня, ввечері, коли всі православні християни відзначають Водохресний Святвечір. Приготуйте на вечерю пісні страви. З рису, меду і родзинок зробіть кутю або сочиво. За столом повинна зібратися вся родина.
2
Потім ідіть в храм на святкове водохресне богослужіння. Головне богослужіння зазвичай починається близько півночі, а закінчується під ранок. Після завершення служби буде здійснено освячення води, яку ви зможете безкоштовно набрати зі спеціальної ємності в храмі. Вважається, що водохресна вода має цілющу силу і може лікувати рани.
3
Коли прийдете додому після святкової служби, окропіте хрещенській водою всі кути у вашій оселі. За старим повір'ям цей обряд принесе мир і порядок у ваш будинок. Раніше в селах кропили водою не тільки вдома, але й господарські будівлі, загони, де жили домашні тварини, а також виливали трохи води в колодязі.
4
Є ще одна цікава традиція. Люди випускають на волю голубів, це символізує мир і закінчення зимових свят. Якщо у вас є бажання, то купіть пару голубів і відпустіть їх на свободу.
5
19 січня на Хрещення їдьте до найближчої водойми, де зроблена иордань. Це ополонку для водосвяття, яку вирубують у формі хреста в льоду річки або озера спеціально до цього свята. Батюшка здійснює освячення води. Люди вмивають нею особа і купаються в ополонці. За численними відгуками людей, які щороку занурюються в йордані, після цієї процедури вони не хворіють, а навпаки, відчувають прилив сил.
6
Вважається, що після дня Хрещення вода в йордані ще тиждень залишається освяченої і можна проводити обмивання. Вирішуйте самі, чи готові ви зануритися в зимову ополонку, але поїхати і хоча б подивитися на це дійство потрібно. Головне - це перейнятися духом цього світлого свята.