Як відзначити Хрещення.

День 19 січня в православному календарі відзначений особливою датою - Хрещенням Ісуса Христа в річці Йордан. Як свідчать Євангелія та Свідоцтва апостолів, натовпи іудеїв очікували пришестя Спасителя, і коли Ісус увійшов у воду, з небес почувся голос Бога, який сповістив про те, що це його син, а на плече Ісусу спустився Святий Дух - прекрасний білий голуб. Вода в річці стала чистою і очищає людей від зла і від гріха. Богоявлення або Просвітництво - так ще називають це свято в православ'ї, адже саме в цей день люди дізналися, хто є їх Спаситель, що прийшов подарувати їм радість і світло.
Інструкція
1
На Русі не було прийнято відзначати це свято пишно, галасливого веселощів і застіль не влаштовували. У Водохресний святвечір ходили до церкви. А в день свята, вмиваючись освяченої хрещенській водою або скупавшись у джерелі, надягали чисту світлий одяг. Потім, помолившись, потрібно було випити натще склянку святої води. І тільки після цього приступали до трапези. Звичайно, зараз таких традицій ніхто не дотримується. Але, тим не менш, істинно віруючі люди намагаються відзначати це свято.
2
Якщо ви хочете зібрати будинку святковий стіл, запросіть найближчих і рідних людей. І обов'язково - ваших хресних батьків або хрещеників, адже вони мають пряме відношення до цього свята. Перед початком вечері також можна дати їм випити святої води, побажавши один одному здоров'я і добра. Поставте на стіл запалену свічку, щоб її мерехтливий вогник зігрівав ваші душі, наповнюючи радістю і єднанням.
3
Традиційно до сімейної вечері пекли пироги або печиво у вигляді голубів або хрестиків. Можна запекти в пироги монетки на щастя, тільки обов'язково за кількістю людей за святковим столом, щоб нікому не було образливо. Погану випічку до столу не належало подавати - це вважалося поганою прикметою, і якщо щось не виходило, господині згодовували невдалі булки птахам і тваринам.
4
Якщо ви хочете піднести своїм близьким або хресним батькам у цей день подарунки, подбайте про них заздалегідь. Можна з'їздити в паломницьку поїздку і привезти по невеликій чудотворної ікони в подарунок. Хрещеника піднесіть в подарунок новий хрестик (наприклад, золотий або срібний в обмін на попередній звичайний), близьких порадують декоративні свічки (дарувати церковні можна, так як це погана прикмета). Гарним подарунком стане дитяча біблія в картинках, а дорослим можна вручити молитвослов, обереги і аромамасла, які можна купити в церковній лавці.