Як вибрати газовий пальник.

Газові пальники мають ряд певних переваг перед тими, які працюють на бензині та інших видах палива. Вони прості у використанні, компактні, що не коптять і не видають неприємні запахи. До того ж газовий пальник здатна порадувати відносно невисокою вартістю.
Інструкція
1
Зверніть увагу на конструкцію пристрою. Стандартний варіант складається з головки, форсунки, вузла для кріплення балона з газом, спеціального тримача для посуду і редуктора з регулятором подачі палива. Однак існують пальники з додатковою комплектацією, що створює більш комфортні умови для використання - це захист від вітру, перехідники для різних кріплень газових балонів, ПЬЕЗОРОЗПАЛ і навіть транспортувальний чохол.
2
Виберіть оптимальну для вас потужність газового пальника. Враховуйте, що на приладі з потужністю до 2000 Вт можна підігріти тільки один літр води, а їжі на ньому можна приготувати лише для двох. Якщо в похід відправляється більше трьох осіб, то придбайте пальник з потужністю від 2000 Вт
3
Вивчіть параметри, пов'язані з умовами експлуатації приладу. Деякі газові пальники не працюють при низьких температурах. Тому, якщо ви відправляєтеся в похід в гори чи в холодну пору року, вибирайте механізм, який розрахований на використання в умовах низького температурного режиму.
4
Зверніть увагу на час закипання води. Цей параметр обов'язково вказується на кожній газовому пальнику. Проте слід враховувати, що всі дані про прилад були отримані в лабораторних умовах, а вони можуть значно відрізняться від реальних.
Зверніть увагу
Газовий пальник, в параметрах якій заявлена висока потужність, крім посуду та її вмісту, гріє також і навколишні предмети. Це призводить до незапланованого перевитрати газу. Щоб максимально заощадити газ, використовуйте вітрозахист. Якщо вона відсутня в комплекті, встановіть захист від вітру з щільної фольги або металевого листа, якими слід завбачливо запастися, перед тим як відправитися в похід.
Корисна порада
Готуйте їжу в декілька заходів і в невеликому посуді. Це дозволить вам заощадити і власний час, і газ.
У поході ви можете приготувати їжу двома способами: на багатті або використовуючи пальник . У першому випадку ви зіткнетеся з масою проблем, наприклад, з відсутністю дров або самого бажання возитися з розпалом. До того ж багаття сильно коптить посуд, що вкрай неприємно. Тому найбільш оптимальним варіантом стає пальник. Купуючи даний пристрій, вам необхідно звернути увагу на наступні поради.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте використовувати пальник тільки в теплу пору року, то тоді вам краще всього підійде газовий пальник або плитка. Такі пристрою не коптять посуд, швидко розпалюються, з їх допомогою можна готувати їжу навіть в закритих приміщеннях. Єдиним недоліком вважається балон зі скрапленим газом, який час від часу доведеться міняти. Для любителів турпоходів з мінімальною вагою підійдуть системи швидкого приготування їжі, на них можна готувати їжу навіть на ходу.
2
Для зимового відпочинку підійдуть рідкопаливні пальники. Їх також називають бензиновими, хоча таких не так вже й багато. Ці пристрої економічніше і можуть працювати в будь-які температури, а паливо для них набагато дешевше. Сьогодні в спеціалізованих магазинах ви можете знайти пальники, що працюють на декількох видах палива.
3
Далеко не кожен може дозволити собі купувати кілька пальників на всі випадки життя. Та й паливо, на якому працює певний пристрій досить важко знайти. У такому випадку найкращим варіантом стане покупка мультипаливного пальника.
4
При виборі габаритів, ваги і форми влаштування кожен повинен керуватися лише своїми уподобаннями. Пам'ятайте про те, що компактні та легкі пальника не володіють високою потужністю, хоча іноді бувають і винятки.
5
Купуючи пальник , не варто забувати про такі важливі фактори, що впливають на ефективність пристрою, як вітер (усувається додатковим вітрозахисним екраном), температура навколишнього середовища (при низькій температурі газ набагато гірше випаровується), тиск повітря (на великих висотах газ буде швидше витрачатися).
6
Ціна на пристрій залежить не тільки від виду палива, яке воно використовує, але і від марки. Кожен якісний виробник повинен пропонувати кілька лінійок продукції від недорогого до преміум-класу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AhXtaC_paSI