Як замінити антифриз. Як поміняти охолоджуючу рідину на машині.

В процесі експлуатації автомобіля відбувається зниження щільності залитої в двигун охолоджуючої рідини. Що веде до втрати її морозостійких властивостей, а, отже, обов'язково настає момент, коли її необхідно замінити.
Вам знадобиться
  • Антифриз,
  • таз,
  • гумова або силіконова трубка,
  • викрутка з плоским жалом,
  • гайковий ключ на 12 мм .
Інструкція
1
Для того щоб поміняти антифриз в системі охолодження двигуна, автомобіль необхідно встановити на рівній поверхні. Після чого двигун вимикається, а в тому випадку, коли температура охолоджуючої рідини в двигуні - висока, то необхідно почекати поки мотор охолоне, щоб уникнути опіків тіла.
2
Далі послідовність дій така: - відкривається капот, - з розширювального бачка знімається пробка, - у нижній лівій частині радіатора, на дренажний отвір, надівається еластична трубка, - викруткою на радіаторі відкручується зливна пробка, - відпрацьований антифриз - зливається в таз.
3
Потім таз переміщується під двигун, під отвір, призначене для зливу охолоджувальної рідини з блоку циліндрів.
4
З нижньої частини блоку циліндрів ключем на 12 мм викручується латунна пробка і через отвір, що відкрився зливаються в таз залишки антифриз а.
5
Злив з двигуна всю охолоджуючу рідину, закрутивши на місце пробки, в систему охолодження двигуна через розширювальний бачок заливається новий антифриз .
Зверніть увагу
Не забудьте перед експлуатацією переконатися у відсутності повітря в системі охолодження.
Охолоджуюча рідина в системі (антифриз) з часом втрачає свої первинні властивості і підлягає заміні. Технічна сторона цієї процедури пов'язана з конструктивними особливостями автомобіля.

Daewoo Nexia: особливості конструкції

Автомобіль «Деу Нексія» нащадок німецького Опеля, модернізованого південнокорейською компанією Daewoo в 1995 році. З 1996 року Нексія виробляються на дочірніх підприємствах - філіях Daewoo - в Європі та Азії. В Росію ці автомобілі надходять переважно з Узбекистану. Щоб поміняти охолоджуючу рідину на машині цієї моделі, треба знати, як підібратися до зливного крану радіатора. Для цього доведеться зняти правий по ходу передній бризговики і захист картера.

Про антифризах і періодичності їх заміни

Охолодну рідина (ОЖ) необхідно періодично міняти. В більшості посібників з експлуатації автомобілів вказується, що міняти антифриз потрібно один раз в три роки або після пробігу в 45 000 км. Термін експлуатації охолоджуючої рідини може залежати від її індивідуальних особливостей, заданих виробником. В першу чергу, це найважливіший показник - температура кристалізації рідини. Зрозуміло, що для південних регіонів зовсім не обов'язково, щоб ця температура була мінус 40 градусів за Цельсієм.
Існує поширена помилка про принципову різницю антифризу і тосола. Між тим, тосол є однією з безлічі марок антифризів. Антифриз буквально означає «антізамерзающій».

Процедура зливу антифризу на «Деу Нексія»

Для заміни антифризу необхідно загнати автомобіль на естакаду або поставити його над оглядовою ямою. Двигун повинен бути прогрітим настільки, щоб відкрився клапан термостата - це дозволить без проблем злити всю рідину. На всякий випадок, щоб її залишилося якомога менше, поддомкратьте ліву сторону кузова автомобіля з нахилом на переднє ліве колесо. Підготуйте широкогорлую посуд для збору відпрацьованого антифризу, а також адекватні гайкові ключі. Відкрийте кришку розширювального бачка ОЖ.
Щоб не зірвати різьбу на болтах і гайках і для полегшення роботи, попередньо окропити їх спеціальною рідиною WD-40 для обробки іржі.
Відкрутіть болти кріплення бризковика і зніміть його. Захист картера можна повністю не знімати, а залишивши лівий передній болт, відсунути порожнину в сторону. В цьому випадку повинен відкритися доступ до різьбовій пробці з діагональним виступом-ручкою. Підставте якусь ємність. Рукою в гумовій рукавичці (краще надягти її поверх матер'яної) викрутити пробку, і рідина потече.

Заправка свіжого антифризу

Після того, як все стече, приступайте до заливання свіжої ОЖ. Можна попередньо промити систему дистильованою водою, якщо ви переходите з однієї марки антифризу на інший. В разі збереження марки ОЖ, змішування свіжого антифризу із залишками нічим не протівопоказано.Вверніте на місце зливну пробку. Охолоджуюча система «Деу Нексія» вміщує 6.2 літра рідини. Тому перелийте використаний антифриз в мірний посуд, щоб знати, скільки треба буде влити свіжого. Після заправки системи, запустіть двигун і в процесі прогріву кілька разів інтенсивно «погазуйте», щоб краще йшов випадково залишився повітря.