Як зробити електрообігрівач.

Найбільш ефективними є електрообігрівачі, виготовлені за принципом теплової гармати - корпус у вигляді труби з нагрівальної спіраллю всередині і вентилятором, що проганяє через неї повітря. Така конструкція забезпечує швидке відведення тепла від нагрівального елементу, інтенсивний повітрообмін в приміщенні, хороші умови для роботи спіралі (зниження її температури за рахунок обдування повітрям).
Вам знадобиться
  • - нихромовая спіраль;
  • - керамічний стрижень для намотування спіралі;
  • - вентилятор;
  • - лист оцинкованого металу;
  • - електропроводи;
  • - омметр;
  • - слюсарний інструмент.
Інструкція
1
Розрахуйте необхідну потужність обігрівача. При висоті приміщення не більше 3 м можна визначити її, виходячи з розрахунку 1 кВт на 10 м? площі. Щоб не створювати занадто високого навантаження на електропроводку, не робіть обігрівач потужністю більше 2,5 кВт.
2
Підберіть нагрівальну спіраль для приладу. Купуючи її в магазині, орієнтуйтеся на значення потужності. Якщо збираєтеся використовувати спіраль, потужність якої не відома, порахуйте опір необхідної вам спіралі, використовуючи формулу R = U?/P, де: R - опір в Ом; U - напруга мережі в В; P - необхідна потужність в Вт
3
Заміряйте омметром опір наявної спіралі і порівняйте його з розрахунковим. Якщо відмінність опорів буде невелика, використовуйте наявну спіраль. Якщо воно буде значним, добийтеся відповідності, укоротивши або наростивши наявну спіраль. При цьому майте на увазі, що при послідовному з'єднанні двох провідників (спіралей), загальний опір буде дорівнює сумі опорів окремих шматків.
4
Підберіть від неробочого нагрівача або купите в магазині керамічний елемент, на який буде намотується спіраль. Він повинен являти собою трубку завдовжки 250-300 мм з діаметром внутрішнього отвору не менше 7 мм.
5
Виготовте з оцинкованого листа трубу (корпус) обігрівача довжиною 300 мм і внутрішнім діаметром, рівним довжині керамічної трубки. З'єднання стику корпусу зробіть фальцюванням або за допомогою двох обручів. В якості корпусу можна використовувати і звичайне оцинковане відро, обрізавши його дно.
6
Просвердлите в стінках корпусу отвір діаметром 6-7 мм, розташувавши його приблизно посередині. Відріжте металевий пруток? 6 мм і довжиною на 50 мм більше довжини керамічної трубки. Наріжте на його кінцях різьблення М6. Просуньте пруток (шпильку) через отвір в корпусі і в трубці ізолятора, попередньо вставивши останню в корпус. Затягніть гайки таким чином, щоб стінки корпусу щільно притулилися до торців керамічної трубки.
7
Виготовте з смуги або прутка ніжки для нагрівача. Їх форма може бути будь-який, головне, щоб вони забезпечували стійке положення обігрівача на підлозі і мали дві цапфи з отворами? 6-7 мм. Одягніть цапфи на кінці шпильок, що стирчать з обох боків корпусу, і затягніть їх другою парою гайок. Таке кріплення дозволить встановлювати будь-яке положення корпусу обігрівача щодо горизонталі.
8
Намотайте на керамічну трубку, що знаходиться всередині корпусу, спіраль. Підключіть її кінці до електропроводів за допомогою болтових з'єднань і виведіть дроти назовні. Кінці спіралі з приєднаними дротами повинні бути надійно заізольовані від корпусу за допомогою текстолітових прокладок.
9
Прикріпіть до одного з кінців корпусу електровентилятор. Добре підходять для цього моделі вентиляторів, що встановлюються на вентиляційні решітки в квартирах з примусовою вентиляцією. Але, по суті, годиться будь-якої побутової вентилятор. Спосіб його кріплення до корпусу визначається його конструкцією. На іншому кінці корпусу закріпіть металеву решітку для виключення випадкового контакту людей з нагрівальної спіраллю.
10
Підключіть дроти, що йдуть від спіралі і вентилятора, до електричної вилці - таким чином, щоб її включення в розетку забезпечувало одночасне включення спіралі і вентилятора (паралельно). Перевірте ще раз якість ізоляції струмоведучих проводів обігрівача і включіть прилад у мережу. Підтвердженням правильно зробленої роботи повинен бути шум вентилятора і тепле повітря, що дме з корпусу електропушкі.