Як ліпити з скульптурного пластиліну. Як зробити форму з скульптурного пластиліну.

Скульптурний пластилін широко використовується професіоналами, а також студентами факультетів скульптури для виконання навчальних робіт. Він продається в зручних упаковках і цілком доступний любителям. Але для роботи з ним потрібно знати деякі властивості цього матеріалу.
Вам знадобиться
  • - скульптурний пластилін;
  • - гаряча вода або нагрівальний прилад;
  • - машинне масло або вазелін;
  • - алюмінієва або залізний дріт.
Інструкція
1
Придбайте в спеціалізованому магазині упаковку скульптурного пластиліну, наприклад, виробництва «Ленстройкераміка» або «Гамма». Зазвичай в упаковці міститься близько одного кілограма достатньо твердого матеріалу. У більшості випадків пластилін добре розминається руками, але в деяких, наприклад, коли вам попався матеріал більш твердого типу, потрібно штучний підігрів.
2
відкол потрібну кількість пластиліну і розігрійте його під гарячою водою або покладіть на опалювальний прилад. Можна також зробити стружку за допомогою ножа і злегка розігріти у воді, потім розім'яти руками. Розігрітий шматочок можна з'єднувати з холодною масою. У більшості випадків вони добре поєднуються.
3
Чи не розігрівайте всю упаковку, якщо не збираєтеся її використовувати відразу. Якщо тримати масу в нагрітому стані досить довго, вона втрачає свої пластичні властивості, так як випаровуються компоненти, що надають їй м'якість. Пластилін стає жорстким, твердим і починає ламатися.
4
Врахуйте, що після початкового підігріву маса добре мнеться руками і зберігає пластичні властивості. Він не прилипає до рук і інструментам, добре приклеюється до НЕ розігрітому пластиліну, а також добре зберігає форму при кімнатній температурі.
5
Відновіть пластичні властивості перегрітому пластиліну: розігрійте масу до рідкого стану і додайте машинне масло або технічний вазелін (для додання твердості додайте в масу тальк або картопляне борошно).
6
Придбайте алюмінієву або залізну дріт для великих композицій. Вони необхідні для каркаса, без нього скульптура не буде тримати форму, може осісти або оплить. Не використовуйте мідний дріт, так як вона руйнується компонентами, що містяться в пластиліні.
7
Використовуйте для мініатюрних робіт, де потрібен ювелірна чіткість і тонкість опрацювання, пластилін більш твердого типу, наприклад, виробництва фірми «Гамма». Відріжте потрібну кількість від брикету і розігрійте в гарячій воді або на опалювальному приладі. Не піддавайте масу вторинного підігріву. Врахуйте, що при ліпленні мініатюри маса потребує скоріше в охолодженні, ніж в нагріві.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IwQqO9hN-3E