Як накреслити електросхему.

Перш ніж приступати до безпосереднього монтажу будь електричної схеми, необхідно мати її схематичне зображення. Але не завжди електросхема додається до того чи іншого приладу. Якщо ви збираєте електронний пристрій своїми руками, виконайте схему самостійно. Сучасні комп'ютерні програми дозволяють зробити це досить швидко і в зручній формі.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - програма Microsoft Office Visio Professional.
Інструкція
1
Накреслите попереднє схематичне зображення конструкції електронного пристрою на папері. Така виконана від руки схема дозволить правильно скомпонувати елементи системи, розташувати їх у потрібній послідовності, а також з'єднати між собою умовними лініями, що відображають порядок під'єднання електронних компонентів.
2
Використовуйте для більш точного чистового подання електричної схеми персональний комп'ютер і програму Visio. Встановіть програмне забезпечення і запустите програму.
3
Увійдіть в меню «Файл» і виберіть пункт «Створити документ». Відзначте галочками на панелі інструментів пункти «Прив'язка до сітки» і «Прив'язка».
4
Налаштуйте параметри сторінки. Для цього використовуйте відповідну команду в меню «Файл». Встановіть у вікні формат зображення схеми, наприклад, А4. Залежно від формату виберіть орієнтацію креслення схеми на аркуші. Для наших цілей зручніше буде альбомне розташування листа.
5
Встановіть одиницю виміру, яку ви будете використовувати при креслення електричної схеми, а також масштаб зображення, наприклад, 1: 2. Після цього натисніть на кнопку "OK", завершивши тим самим вибір.
6
Увійдіть в меню "Відкрити" і перейдіть в бібліотеку трафаретів. Перенесіть на лист креслення форму основного напису, рамку, а також інші додаткові графи. Внесіть в графи написи, що пояснюють електричну схему.
7
Застосуйте для викреслювання елементів схеми готові трафарети з бібліотеки Visio або скористайтеся власними попередніми заготовками. Для креслення спеціальних схем, наприклад, зображень живлять підсистем, використовуйте стандартний комплект, вбудований в програму.
8
Однотипні блоки і елементи схеми зображайте шляхом копіювання вже виконаних елементів, внісши потім необхідні поправки і доповнення. Для вставки скопійованого блоку виділіть його маніпулятором і перемістіть фрагмент на вибране місце.
9
За завершення роботи над схемою перевірте правильність її складання. Відкоригуйте пояснювальні написи. Збережіть файл під потрібним ім'ям. Виведіть готовий креслення електричної схеми на друк.