Як почистити медаль.

Медалі хоч і виготовлені з якісного металу, але під впливом часу все-таки тьмяніють. Повернути первісний вигляд нагороді можна, якщо почистити її за допомогою різних засобів. Але діяти треба з граничною обережністю, щоб не пошкодити метал.
Вам знадобиться
  • - мука, оцет і сіль;
  • - лимон;
  • - укус і окріп;
  • - зубна паста або порошок;
  • - зубна щітка;
  • - ганчірка;
  • - рідина для очищення прикрас.
Інструкція
1
Змішайте сіль і борошно, додайте зовсім небагато оцтової кислоти або лимонного соку. Ретельно почистіть медаль з усіх боків за допомогою щіточки або губки отриманим засобом. Залиште суміш на кілька хвилин, щоб бруд краще зійшла. Потім знову почистіть і промийте нагороду під проточною водою. Витріть чистим рушником - волога сприяє потускнению металу.
2
Розріжте лимон, а якщо медаль велика, то грейпфрут на дві частини. В м'якоть занурте виріб і залиште на кілька годин. За цей час всі забруднення отмокнуть під впливом фруктової кислоти. Почистіть медаль і обполосніть.
3
Додайте в воду оцет, щоб вийшов приблизно 10% розчин. Поставте на плиту на середній вогонь, додайте куховарську сіль (1-3 столові ложки, залежно від обсягу води). Добре перемішайте і опустите медаль . Прокип'ятіть протягом 10 хвилин. Зачекайте, поки вода охолоне, і за допомогою ложки дістаньте виріб. Якщо залишилися забруднення, то почистите щіткою з додаванням соди. При роботі з оцтом дотримуйтесь заходів безпеки, намагайтеся не вдихати вихідні пари.
4
Почистіть медаль зубною пастою з дрібними абразивними частинками, якщо всі інші засоби не викликають у вас довіри. Змочіть виріб водою, нанесіть пасту і активними рухами почистіть її за допомогою зубної щітки. Ретельно обполосніть, інакше на ній залишаться білясті сліди. Замість пасти підійде і зубний порошок, який до цих пір можна зустріти в аптеках.
5
Купіть спеціальну рідину для очищення ювелірних виробів. Прочитайте спосіб застосування в інструкції. Після очищення даними засобом метал набуває сліпучий блиск. Якщо медаль дорого коштує, і ви боїтеся її зіпсувати, зверніться в ювелірну майстерню. Там вам нададуть послуги з очищення металевих виробів за цілком прийнятну плату.