Як відремонтувати зварювальний інвертор.

Зварювальні інвертори широко застосовуються для отримання постійного струму і инвертирования його в високочастотний сигнал, що потрібно для створення регульованих умов електричного зварювання. Такі пристрої знайшли застосування не тільки в промисловості, а й у любителів, що займаються зварюванням металевих конструкцій. При виявленні невеликих несправностей інвертора їх можна усунути своїми силами.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - тестер;
  • - пилосос;
  • - м'який пензлик;
  • - паяльник або паяльна станція.
Інструкція
1
Ознайомтеся з пристроєм і принципом дії зварювального інвертора. Перший його необхідний складовий елемент - випрямляч, що перетворює змінну напругу в постійний струм. Харчування згладжується мережевим фільтром і надходить на транзисторну схему, формуючу однофазное напруга високої частоти.Блок системи управління регулює роботу ключів через сигнали зворотного зв'язку по струму і напрузі, переводячи інвертор з одного режиму роботи в іншій. У зварювальному трансформаторі напруга знижується, а потім випрямляється блоком вентилів і подається на електрод.
2
Зніміть кришку корпусу інвертора і продміть його звичайним побутовим пилососом. Потім очистіть важкодоступні місця сухою м'якою кистю.
3
Почніть ремонт з перевірки вхідного ланцюга. Перевірте, чи подається харчування в прилад. При наявності вхідного напруги огляньте блок захисту від короткого замикання. При необхідності замініть що вийшов з ладу запобіжний елемент.
4
Перевірте температурний датчик і систему контролю напруги живлення. Звірте виміряні значення з тими, які вказані в керівництві з експлуатації. У разі несправності датчика температури зробіть його заміну.
5
Огляньте робочі органи приладу. При виявленні видимих ознак поганої пайки або потемніння монтажу перевірте відповідні ланцюги інвертора тестером. Поганий контакт може привести до перегріву та наступного виходу пристрою з ладу. Усуньте помічені несправності: пропоїти сполуки, затягніть розбовталися роз'єми.
6
У разі прилипання електрода, нестабільного горіння дуги або розбризкування підберіть електроди. Налаштуйте струм. Перевірте також перетин і довжину кабелю інвертора, порівнявши їх з даними з технічної документації. При наявності розбіжностей замініть кабель.
7
Якщо в ході роботи загорівся вбудований індикатор перевантаження, це свідчить про перевищення тривалості навантаження, що призводить зазвичай до перегріву і мимовільного відключення апарату. В цьому випадку відключіть апарат самі і дайте инвертору охолонути. Після пониження температури приладу продовжите роботу, дотримуючись температурний режим.