Як вигнати пробку з радіатора. Як вигнати повітряну пробку з радіатора ваз 2109.

Повітряні пробки утворюються в системі охолодження автомобіля, як правило, після заміни антифризу, оскільки в ній можуть залишитися місця, незаповнені охолоджувальною рідиною. Повітряні пробки порушують її циркуляцію і стають причиною перегріву двигуна. Сучасні водяні насоси в цілому здатні видалити повітря з системи, але якщо цього не відбувається, то необхідне втручання.
Вам знадобиться
  • Викрутка.
Інструкція
1
Завдання з видалення повітряної пробки полегшується тим, що її слід шукати в самій верхній точці системи опалення, оскільки повітря може бути тільки там. Відкрийте капот і після охолодження двигуна зніміть кришку з розширювального бачка.
2
Повністю відкрийте кран радіатора обігрівача. Якщо ви власник ВАЗа, звільніть затяжку хомута верхнього патрубка грубки, після чого посуньте патрубок і через отвір видаліть повітря. Як тільки почне витікати антифриз, поставте все на місце і затягніть хомут. Наступний етап - звільнення затяжки хомута на патрубку усмоктувального колектора, що знаходиться трохи нижче карбюратора. Тут повітряна пробка видаляється аналогічним способом.
3
На автомобілях, оснащених інжекторними двигунами, повітряні пробки виганяються шляхом від'єднання патрубка на дросельному вузлі по вже відомій технології. Видалення повітряної пробки ви повинні завершити доливом охолоджуючої рідини в розширювальний бачок.
4
Антифриз простіше заливати через верхній патрубок грубки при відкритому кранику. Наливайте антифриз доти, поки він не почне витікати з грубки. Одягніть патрубок на місце і місця для пробки в трубці вже не буде.
5
У міру прогрівання двигуна доливаєте охолоджуючу рідину по необхідності. Потім потрібно заїхати передніми колесами на яке-небудь піднесення (можна на бордюр) і долити антифриз. Залиште працювати двигун для прогріву і відкрийте кран грубки, після чого встановіть обороти двигуна в межах 2000-2500. Одночасно енергійними рухами стискати і розтискати верхній трубопровід, що йде від радіатора . Завершити цю маніпуляцію можна, коли в системі почується булькання антифризу.