Як зберегти колаж.

Цікаву композицію з вподобаних фотографій може створити кожен, у кого на комп'ютері встановлена програма Adobe Photoshop. Можна скористатися і іншими графічними редакторами. Наприклад, ті ж функції є у безкоштовної програми Artweaver Free. Колаж можна зберігати на своєму комп'ютері або розмістити в інтернеті. Може бути, ви захочете з часом внести в нього зміни. Способи збереження в цих випадках будуть дещо різними.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з Adobe Photoshop;
  • - набір фотографій.
Інструкція
1
Підберіть фотографії для колажу. Їх можна перенести з цифрового апарату або відсканувати. Підійдуть і знімки з інтернету. У кожному разі збережіть картинки на своєму комп'ютері.
2
В програмі Adobe Photoshop створіть новий файл і дайте йому назву. Латиниця в цьому випадку переважніше, особливо для розміщення в мережі.
3
Зайдіть в меню «Зображення» і знайдіть «Розмір зображення». Проставте висоту, ширину і дозвіл колажу. Для веб-сторінки краще виставити параметри в пікселях, але можна вибрати і сантиметри. Значення в віконці «дозвіл» проставте в залежності від мети. Для розміщення на сайті достатньо 72 пікселя на дюйм, для друку краще зробити його побільше.
4
Переведіть майбутній колаж в режим RGB. В меню «Зміст» знайдіть рядок «Підкладка під зображення» і встановіть прозору. Якщо ви не збираєтеся щільно підганяти фотографії один до одного, окрасьте фон заздалегідь.
5
Відкрийте в Adobe Photoshop підібрані фото. Переведіть їх все в режим RGB. Це дасть можливість перемістити зображення на нову картинку. Дозвіл зробіть таке ж, як і у колажу. Проставте висоту і ширину.
6
Перемістіть почергово картинки на нове зображення. Для цього служить інструмент «Переміщення». Складіть композицію з картинок. Першу можна прикріпити до певної точк5 полотна за допомогою функції «Прив'язка». Якщо колаж вийшов трохи менше первинного нового файлу, виділіть зображення і обріжте краю.
7
Виберіть формат для збереження. Спочатку збережіть її на своєму комп'ютері, причому в зручному для внесення правок форматі. Оптимальний варіант - psd. Увійдіть в меню. Увійдіть в меню «Файл», знайдіть рядок «Зберегти як». Програма запропонує вибрати папку і формат. Внесіть потрібні написи і натисніть ОК.
8
Не всі браузери визнають формат psd. Тому збережіть ваш колаж і з іншим розширенням. У деяких старих версіях Adobe Photoshop попередньо необхідно склеїти всі шари. Знайдіть відповідну функцію в меню «Шари». Збережіть ваш колаж як jpg, gif або png.
Корисна порада
Висота і ширина проставляються приблизно. Краще, якщо вони будуть трохи більше відповідного сумарного параметра фотографій. Перед збереженням можна буде обрізати надлишки полотна. Перетягнути картинку на потрібне місце можна і за допомогою стрілок.