Як навчити красиво писати. Красивий почерк навчитися.

Приємно, коли дитина сама намагається писати красиво, і це в нього виходить. Але іноді доводиться потрудитися, щоб виробити гарний почерк. І тут потрібні зусилля не тільки дитини, а й батьків.
Інструкція
1
Квапливість - ворог хорошого почерку. Деякі діти намагаються швидше виконати письмові завдання, поспішаючи повернутися до ігор. Тому потрібно налаштувати дитину на те, що завдання повинне бути не просто виконано, а й виконано правильно і аккуратно.Основних моменту три: 1) Дитина повинна сидіти прямо, в правильній позе.2) Дитина повинна правильно тримати ручку.3) Дитина повинна навчитися координувати рухи пальців і всієї рукі.Часто дітям незручно писати, бо стіл занадто високий. Тому стіл (парту) і стілець потрібно вибирати відповідно зростанню дитини. Оптимальна відстань між грудьми і столом близько 2 см. Ноги потрібно тримати разом, спина повинна бути пряма. Також важливо, щоб ручка була зафіксована. Вона повинна лежати на середньому пальці, ближче до його кінчика. Вказівний і великий палець повинні притримувати її з іншого боку. Зовнішнє ребро долоні, мізинець і зап'ясті служать для опори руки під час письма. У такому положенні рука не буде напружуватися і дитина не буде втомлюватися. Також для відпочинку руки рекомендується робити упражненія.Лучше відразу виробити в дитини правильну позу при письмі і навчити зручно тримати ручку. Закріпилися невірні навички - небезпечні вороги красивого почерку.
2
І, звичайно, важливим фактором при виробленні красивого почерку є постійна практика. Тренуватися в написанні текстів можна в спеціальних прописях. Для дошкільнят навички правильного поводження з ручкою закладаються при малюванні. Дитину навчають правильному захопленню олівців і кисті, а потім вже малюк переносить цю звичку на поводження з ручкою. Раніше для вироблення красивого почерку використовували пір'яні ручки. Зараз можна також використовувати ручку з тонким стрижнем. Головне, щоб у ручки в залежності від натиску змінювалася товщина лінії. Це допоможе дитині виробити каліграфічний почерк.
3
Однак найважливіше умова - бажання дитини. Для цього можна створити елемент змагання. І, незважаючи на те, що для отримання хороших результатів необхідна вимогливість з боку батьків, обов'язково потрібно хвалити дитину за його успіхи. Тоді він сам захоче красиво писати і швидше цьому навчиться.