Як клеїти паперові моделі. поради зі склеювання паперових моделей.

Створення паперових моделей розвиває не тільки творчі здібності, але й просторове сприйняття, і наочно-образне мислення. Такі вироби прості у виконанні, тому їх можна клеїти разом з дітьми, привчаючи їх до роботи з інструментами і поширеними матеріалами. Прийде час, і дитина самостійно зможе виготовити більш складні складові моделі .
Вам знадобиться
  • - кольоровий папір;
  • - картон;
  • - ватман;
  • - форма;
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - ножиці;
  • - клей ПВА;
  • - пензлик для клею.
Інструкція
1
Виготовте олівцем ескіз паперової моделі . Намалюйте майбутній виріб на папері в трьох проекціях, щоб скласти уявлення про його форму і розмірах. Якщо такий креслення викликає у вас утруднення, просто намалюйте модель в довільній формі.
2
Зробіть викрійку моделі , керуючись ескізом. Якщо ви використовуєте покупну паперову модель, готову до склеювання і збірці, форма не буде потрібно. У цьому випадку відразу приступайте до вирізання деталей. Для авторської моделі форма повинна повністю відповідати майбутньому виробу за розмірами і формою.
3
Перенесіть зображення кожної деталі на ватман, картон або кольоровий папір. Для раціонального використання матеріалу спочатку прикладіть всі елементи до аркуша, розмістивши їх таким чином, щоб залишалося якомога менше вільного простору.
4
Прірісуйте до креслень елементів майбутньої паперової конструкції клапани у вигляді смужок трапецієподібної форми. Вони потрібні для склеювання деталей між собою.
5
Виріжте ножицями всі деталі. Це найбільш відповідальний етап збірки моделі , що вимагає точності та акуратності.
6
Проведіть кінцем лінійки по лініях передбачуваного згину деталей (із зовнішнього боку). Це потрібно для того, щоб прим'яти волокна паперу або картону і полегшити згинання.
7
Пронумеруйте деталі в порядку їх складання. Номер або найменування елемента проставляйте на тильній стороні заготовки або на клапані. Пронумеровані деталі складіть в стопку в порядку, необхідному для складання.
8
Нанесіть пензликом клей на сполучаються поверхні. Прикладіть дві деталі один до одного і притисніть. Дочекайтеся, поки клей схопиться. Переходьте до приклеювання наступної деталі. Маніпуляції зі склеєними деталями можна виконувати лише після висихання клейового складу.
9
склеєних модель при необхідності розфарбуйте в потрібний колір. Після повного висихання клею і фарби модель готова поповнити вашу домашню колекцію.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hvYUm8l99kU