Як очистити срібло від домішок. технічне срібло.

Очистити технічне срібло від домішок в домашніх умовах нескладно, потрібно лише дотримуватися правил техніки безпеки. А реактиви для даної процедури можна купити в господарських магазинах.
Вам знадобиться
  • - злиток або шматочки неочищеного срібла;
  • - концентрована азотна кислота;
  • - концентрована соляна кислота;
  • - бікарбонат натрію (питна сода);
  • - джерело відкритого вогню;
  • - спеціальна піч чи інше пристрій, здатний підтримувати температуру в 1000 градусів Цельсія.
Інструкція
1
Візьміть в руки шматочок срібла для очищення. Видаліть все зайве (пластмасові деталі, полімери, кристали) з поверхні очищуваного об'єкта. Розділіть шматочок срібла на дрібні порції по 1-3 грами.
2
Налийте в скляну посудину приблизно столову ложку тридцятивідсоткова (за об'ємом) азотної кислоти. Тепер киньте в кислоту першу порцію срібла і почекайте, поки вона повністю розчиниться.
3
Покладіть наступну порцію металу - і так далі, доки всі срібло НЕ БУДЕ розчинено. При необхідності кислоту можна додавати. В результаті ви отримаєте прозорий розчин.
4
Отримане речовина нагрійте до 70 градусів Цельсія і, постійно помішуючи, тонкою цівкою почніть вливати десятипроцентну соляну кислоту. З'явиться осад. Продовжуйте помішувати і додавати кислоту доти, поки осад не перестане утворюватися.
5
Охолодіть розчин до кімнатної температури - осад опиниться на дні. Поставте ємність з отриманим речовиною на ніч в темне місце.
6
Відфільтруйте і просушіть отриманий осад. Потім сплавьте його з бікарбонатом натрію (питної содою) при температурі 1000 градусів Цельсія. Візьміть приблизно 1,5 грама соди на 1 грам срібла.
7
Охолодіть розплав. Тепер отмойте металеве срібло від нальоту на його поверхні звичайною водою з-під крана.
Зверніть увагу
Будьте вкрай обережні з кислотами. Одна маленька крапля, випадково потрапила на шкіру людини, може викликати сильний опік. При роботі з кислотами обов'язково безперервно провітрюйте приміщення - виділяються дуже їдкі гази.
Корисна порада
Будьте готові до того, що після очищення речовина поміняє свої властивості. Чисте срібло - дуже м'який метал.