Як зібрати автомобільний зарядний пристрій.

Якщо ви залишили фари або магнітолу включеними на ніч, акумулятор в машині майже напевно сяде. Щоб зарядити акумулятор, що сів будинку, можна купити або зібрати автомобільний зарядний пристрій .
Вам знадобиться
  • - комп'ютерний блок живлення;
  • - 25-вольт вихідні конденсатори;
  • - емальпровід d0,5-0,6 мм;
  • - опір 2 Вт;
  • - амперметр;
  • - паяльник;
  • - припой;
  • - флюс і паяльна кислота.
Інструкція
1
Візьміть комп'ютерний блок живлення ТХ або АТХ, перевірте його на працездатність. Зніміть верхню половину корпусу і подивіться, на якій він побудований мікросхемі. Нам підійдуть схеми TL494CN (аналоги КА7500, DBL494, А494, IR3M02, mPC494C, МВ3759, М1114ЕУ і т.д.).
2
Видаліть з плати все виходять дроти, залишивши тільки 2 жовтих (12 вольт) і 2 чорних (це «СОМ», земля). У БП АТХ є ще зелений провід, відповідний дозвіл на включення PS-ON, припаяйте його до землі. Дроти вентилятора та мережі 220 вольт також треба отпаять.
3
Дістаньте плату з корпусу і замініть вихідні електролітичні конденсатори 16-вольт на 25-вольт. Зверніть увагу, не варто зменшувати ємність конденсаторів (збільшити - можна).
4
Перегляньте доріжки першого виводу мікросхеми, відсікаючи все зайві елементи (перерізаючи або випаюючи деталі). Закріпіть змінний опір на передній борт корпусу, він виступатиме як регулятора вихідної напруги (встановлене напругу від 3 до 24 вольт). Якщо ви плануєте використовувати пристрій тільки для зарядки автомобільного акумулятора, можете встановити постійний опір з напругою 14,4 вольта.
5
Видаліть всі зайві зв'язку 2 і 3 виведення мікросхеми. На четверному виводі відключіть захисту, що блокують видачу імпульсів, залишивши функцію «м'якого старту», все зайве відсік.
6
По 15 і 16 висновку організуйте обмеження вихідного струму, щоб при будь-якому опорі навантаження струм не перевищив певної величини і короткі замикання були вам не страшні. Для цього виготовте датчик струму таким чином: візьміть двухваттное опір типу МЛТ, намотайте на нього емальпровід d0,5-0,6 мм, в один ряд (виток до витка), а кінці припаяйте до висновків опору. Замість датчика струму можете встановити звичайний амперметр.
7
Змінний опір замініть постійним, встановивши максимальний зарядний струм. Якщо ви плануєте заряджати свинцево-кислотний акумулятор ємністю 60 ампер-годин, зарядний струм встановіть 6 ампер.
Якщо ваш портативний приймач, плеєр або фотоапарат працює від батарейок, спробуйте замінити їх на акумулятори. На відміну від батарейок, їх можна багаторазово заряджати. Навіть за один рік таким чином можна заощадити дві-три тисячі рублів.
Інструкція
1
Ні в якому разі не намагайтеся заряджати будь-якими способами батарейки, не розраховані на це. Літій-іонні, літій-полімерні і літій-залізні акумулятори завжди заряджайте тільки пристроями заводського виготовлення. Самостійно виготовляйте зарядні пристрої тільки для акумуляторів електрохімічних систем NiCd і NiMH.
2
Розрахуйте струм зарядки одного акумулятора. Для цього поділіть його ємність на десять. Якщо ємність виражена в міліампер-годинах, ток заряду вийде в міліампер.
3
Візьміть джерело живлення з таким розрахунком, щоб його вихідна напруга перевищувало номінальну напругу акумулятора як мінімум на чотири вольта, а струм навантаження перевищував суму струмів зарядки всіх акумуляторів (вони будуть заряджатися роздільно для зменшення зносу).
4
Придбайте стільки стабілізаторів напруги LM317T, скільки акумуляторів буде заряджатися одночасно.
5
Зверніть увагу на те, що, незважаючи на подібний зовнішній вигляд, стабілізатор LM317T відрізняється цоколевкой від загальновідомих стабілізаторів 7805, 7809 і аналогічних. А саме, перший висновок у нього - регулювальний, другий - вихід, а третій - вхід.
6
Щоб мікросхема LM317T початку замість напруги стабілізувати силу струму, підіть на хитрість. По-перше, зменшіть його вихідна напруга до мінімуму. Для цього регулювальний висновок стабілізатора використовуйте як загальний, аналогічно тому, як це робиться при використанні стабілізаторів серії 78xx. Вихідна напруга дорівнюватиме 1,25 В. По-друге, підключіть до його висновку навантаження з таким розрахунком, щоб при 1,25 В вона споживала струм, рівний струму заряду одного акумулятора. Для розрахунку її опору скористайтеся поділіть число 1,25 на ток заряду, виражений в міліампер. Опір вийде в кілоомах. Потужність же, яка буде виділятися на навантаженні, визначте, помноживши число 1,25 на той же струм. Вона буде виражена в міліватах.
7
Зверніть увагу на те, що власне споживання струму стабілізатором дуже мало. Тому струм, який він споживає по входу, буде практично дорівнює струму навантаження. Цим його властивістю і скористайтеся для стабілізації струму через акумулятор. Для цього підключіть вхід стабілізатора до джерела живлення через акумулятор, дотримуючись полярності (плюс джерела до плюса акумулятора, мінус акумулятора до входу стабілізатора, загальний провід стабілізатора - до мінуса джерела живлення).
8
Зберіть стільки ж стабілізаторів, скільки є акумуляторів. Все мікросхеми розташуйте на окремих тепловідведення, не поєднаних між собою електрично. Зашунтірует входи і виходи мікросхем оксидними і керамічними конденсаторами невеликої ємності. Оксидні конденсатори включите в правильній полярності. Їх робоча напруга має бути не менше 10 В.
9
Увімкніть живлення зарядного пристрою, а через 15 годин вимкніть і витягніть заряджені акумулятори.