Як відредагувати контекстне меню.

Серед всіх користувачів операційних систем Windows є ті, хто всіляко намагається налаштувати систему під себе. Для цього вони застосовують багато твиков, які, як правило, залежать від різних значень параметрів реєстру.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Regedit.
Інструкція
1
Regedit - це вбудована в оболонку програма, яка виконує функції редактора реєстру. Запустити цю утиліту досить легко, для цього потрібно натиснути меню «Пуск», вибрати елемент «Виконати», в порожньому полі ввести regedit і натиснути ОК. У вікні, ви побачите основну панель редактора реєстру, розділеного на 2 частини. У лівій частині знаходяться розділи (гілки і каталоги), а в правій - параметри і значення.
2
У лівій частині вікна розкрийте гілку HKEY_CLASSES_ROOT і послідовно перейдіть по наступному ланцюжку каталогів: Directory, Background і Shell. Всередині папки Shell знаходяться параметри (внутрішні файли реєстру), які відповідають за відображення елементів контекстного меню .
3
Для створення своєї команди, яка буде відображатися в контекстному меню , досить створити новий розділ. Приміром, якщо ви часто використовуєте стандартний «Блокнот», зовсім не обов'язково постійно створювати нові текстові документи. Всередині папки Shell створіть розділ з назвою «Блокнот» або «Мій блокнот» (вибір назви залежить тільки від вашої фантазії). Перейдіть до робочого столу або «Моїм документам» і викличте контекстне меню , натиснувши правою кнопкою миші на вільному місці. У списку команд ви побачите тільки що створену. Натисніть лівою кнопкою миші на ній, нічого не відбудеться, тому що вами була створена тільки строчка меню , а команда не була задана.
4
Усередині цього каталогу необхідно створити новий розділ з назвою Command. Відкрийте його і на правій панелі двічі клацніть по назві параметра «За умовчанням». В порожнє поле введіть notepad.exe і натисніть ОК. Знову поверніться до робочого столу і викличте контекстне меню , після натискання на рядку «Мій блокнот» перед вами з'явиться вікно текстового редактора.