Як зробити снігохід на гусеницях.

Снегоход на гусеницях - прекрасний спосіб пересування по засніжених дорогах. Гусениці, на відміну від лижі, призначені для поїздок по глибокому снігу і нерівною місцевості. Щоб заощадити гроші, такий транспортний засіб можна зробити самостійно.
Вам знадобиться
  • - рама для снігохода;
  • - двигун;
  • - колеса;
  • - сидіння;
  • - рульове управління;
  • - гусенична стрічка.
Інструкція
1
Малюйте схематичне зображення снігохода. На ескіз наносите частина снігохода, яка є керуючою або рульовий, і другу частину - керовану. Потім робіть додаткові креслення розташування запчастин і деталей в передній частині снігохода і на окремому кресленні виконуйте начерк докладного плану задній частині машини.
2
Купуйте необхідні запчастини для снігохода. Якщо зможете зробити щось самі, то це теж допустимо. Тим більше, що, наприклад, виготовити раму не складе труднощів навіть для починаючого майстра. Головне, щоб матеріал для рами був досить міцним.
3
Спираючись на схематичне зображення, зберіть снігохід. Зваріть деталі рами, підключіть двигун, колеса, сидіння, рульову систему.
4
На колеса надіньте гусеничну стрічку. Стрічка повинна бути прорезиненная з одного боку, щоб уникнути ковзання по колесах, а з іншого боку стрічка повинна мати обмежувачі або стрічкові шипи. Обмежувачі допоможуть уникнути прокручування стрічки по снігу.
5
Конструкція гусениць залежить від розташування коліс. Найбільш поширені варіанти: колеса, що знаходяться паралельно один одному і колеса, розташовані одне за іншим. Якщо ви вибрали останній варіант конструкції снігохода, то рульову його частина не можна перевантажувати важкими деталями, інакше снігохід НЕ БУДЕ маневреним.
Зверніть увагу
Найскладнішим моментом в проектуванні снігохода є розрахунок ширини гусениці. Багато в чому ширина гусениці залежить від маси снігохода: чим більше маса, тим ширше гусениця. А взагалі потрібно знати, що занадто вузькі гусениці провалюються в сніг, замість того, щоб переміщатися по ньому, а дуже широкі гусениці заважають маневрувати.
Корисна порада
Починайте рух і гальмування за допомогою регулювання обертів двигуна. Додаєте обертів - снігохід розганяється, зменшуєте оберти - снігохід зупиняється. Не варто робити додаткову гальмівну систему, тому що швидкість снігохода не більш 15 км/ч.