Як знайти натуральний логарифм.

Термін « логарифм » стався від двох грецьких слів, одне з яких позначає «число», а інше - «ставлення». Їм позначають математичну операцію обчислення змінної величини (показника ступеня), в яку треба звести постійне значення (підстава), щоб отримати число, вказане під знаком логарифм а. Якщо основа дорівнює математичної константі, зване числом "e", то логарифм називають «натуральним».
Вам знадобиться
  • Доступ в інтернет, Microsoft Office Excel або калькулятор.
Інструкція
1
Скористайтеся в безлічі представленими в інтернеті онлайн-калькуляторами - це, мабуть, найшвидший і простий спосіб обчислення натурального логарифм а. Пошуком відповідного сервісу вам займатися не доведеться, оскільки багато пошукові системи і самі мають вбудовані калькулятори, цілком придатні для роботи з логарифм ами. Наприклад, перейдіть на головну сторінку самого крупного мережевого пошукача - Google. Ніяких кнопок для введення значень і вибору функцій тут не буде потрібно, просто наберіть в полі введення запиту потрібне математичне дію. Скажімо, для обчислення логарифм а числа 457 за основою "e" введіть ln 457 - цього буде цілком достатньо, щоб Google відобразив правильну відповідь з точністю до восьми знаків після коми (6,12468339) навіть без натискання кнопки відправки запиту на сервер.
2
Використовуйте відповідну вбудовану функцію, якщо необхідність обчислення значення натурального логарифм а виникає при роботі з даними в популярному табличному редакторі Microsoft Office Excel. Ця функція тут викликається з використанням загальноприйнятого позначення такого логарифм а в верхньому регістрі - LN. Виділіть клітинку, в якій повинен бути відображений результат обчислення, і введіть знак рівності - так в цьому табличному редакторі повинні починатися записи в осередках, що містять формули. Потім наберіть назва функції (LN) і в дужках вкажіть числове значення, логарифм якого потрібно обчислити - наприклад, = LN (457). Після того, як ви натиснете Enter, в цьому осередку таблиці відобразиться результат обчислення натурального логарифм а.
3
Відкрийте програму-калькулятор, яка встановлюється разом з операційною системою, якщо обидва наведених вище способу вам не підходять. Знайти відповідне посилання у ОС Windows 7 можна, якщо розкрити головне меню клацанням по кнопці «Пуск», а потім ввести «каль» в полі «Знайти програми та файли». Посилання з назвою «Калькулятор» буде першим рядком в результаті пошуку. В інших версіях ОС її треба шукати в підрозділі «Стандартні» розділу «Всі програми" головного меню. Перемкніть калькулятор в більш функціональний режим, натиснувши поєднання клавіш Alt + 2. Потім введіть значення, натуральний логарифм якого потрібно обчислити, і клікніть в інтерфейсі програми кнопку, позначену символами ln. Додаток справить обчислення і відобразить результат.