Як визначити градус кута.

Необхідність в обчисленні величин кутів у градусах виникає не тільки при вирішенні різних завдань зі шкільних підручників. Незважаючи на те, що більшості з нас вся ця шкільна тригонометрія здається абсолютно відірваною від життя абстракцією, іноді раптом з'ясовується, що під рукою немає інших способів вирішення чисто практичного завдання крім шкільних формул. До вимірюванню в градусах величин кутів це доречно в повній мірі.
Інструкція
1
Якщо є можливість скористатися відповідним вимірювальним приладом, то виберіть той, який найбільшою мірою відповідає поставленому завданню. Наприклад, для визначення величини кута, накресленого на папері або іншому аналогічному матеріалі, цілком підійде транспортир, а для визначення кутових напрямків на місцевості доведеться шукати геодезичний теодоліт. Для вимірювань величин кутів між сполучаються площинами будь-яких об'ємних предметів або агрегатів використовуйте кутоміри - їх існує багато типів, що відрізняються пристроєм, методом вимірювань і точністю. Можна знайти і більш екзотичні прилади вимірювання кутів в градусах .
2
Якщо можливість вимірювань за допомогою відповідного інструменту відсутня, то скористайтеся відомими зі школи тригонометричними співвідношеннями між довжинами сторін і величинами кутів в трикутнику. Для цього буде достатньо можливості вимірювати кутові, а лінійні розміри - наприклад, за допомогою лінійки, рулетки, метри, шагомера і т.д. З цього і почніть - відміряйте від вершини кута уздовж двох його сторін зручний вам відстань, запишіть величини цих двох сторін трикутника, а потім виміряйте і довжину третьої сторони (відстань між закінченнями цих сторін).
3
Оберіть для обчислення величини кута в градусах одну з тригонометричних функцій. Наприклад, можна скористатися теоремою косинусів: квадрат довжини сторони, що лежить навпроти вимірюваного кута, дорівнює сумі квадратів двох інших сторін, зменшеної на подвоєне твір довжин цих сторін на косинус шуканого кута (a ? = b? + c? -2 * b * c * cos (?)). З цієї теореми виведіть значення косинуса: cos (?) = (B? + C? -a?)/(2 * b * c). Тригонометрична функція, яка з косинуса відновлює величину кута в градусах , називається арккосинуса, а це означає, що формула в остаточному вигляді повинна виглядати так:? = Arccos ((b? + C? -a?)/(2 * b * c)).
4
Підставте виміряні розміри сторін трикутника в отриману на попередньому кроці формулу і зробіть обчислення. Це можна зробити за допомогою будь-якого калькулятора, включаючи і ті, що пропонують різні онлайн-сервіси в інтернеті.