Як намалювати димковскую іграшку.

Для навчання дітей народним промислам можна використовувати малюнок димковской іграшки. В ідеалі, звичайно, добре виготовити і саму іграшку , але далеко не всі мають потрібний матеріал і здібності.
Вам знадобиться
  • Щільний картон, простий олівець, гумка, ножиці, аркуш паперу, матеріали для роботи в кольорі.
Інструкція
1
Для роботи можете виготовити шаблон іграшки. Дуже легко малюється бариня - кругла голова, тулуб, руки «ковбаски» і широка спідниця. Потім акуратно з'єднайте між собою деталі начерку. Зверніть увагу, що кисті рук у іграшок не промальовувалися, а залишаються злегка загостреними. На голові намалюйте кокошник і великі сережки «краплі».
2
Потім готовий шаблон акуратно виріжете. Спробуйте зробити кілька різних шаблонів, з різним положенням рук, розміром кокошников, пишнотою спідниць. Використовуйте для роботи щільний картон, так ваш трафарет довше прослужить.
3
Обведіть трафарет на аркуші паперу, розташованому вертикально. Сильно не натискаючи олівцем намалюйте потрібні деталі. Відзначте межі кокошника дугою, уточніть малюнок сережок. Намалюйте зачіску - найчастіше це коса, скручена в бублик - вона закриє кордон кокошника. Намітьте деталі особи. Очі, щоки, рот і ніс на таких іграшках позначаються точками і кружечками різних розмірів.
4
Тепер переходите до костюма. Намітьте воріт, рукава іграшки. Виріз може бути самим різним і прикрашений орнаментом. Кофта часто буває одноколірної, без яскравих малюнків. Однак на ній можуть бути присутніми хвилясті і прямі лінії з крапками. Можете прикрасити ними рукава, середину, край кофти.
5
На спідниці найчастіше зустрічається малюнок з стилізованих квітів, а так само клітка і смужка на Подолі. Квіти малюються у вигляді кіл з серцевиною у вигляді невеликого кружечка, в якому малюються точки, смужки або хвилясті лінії. Між «квітами» розташуйте хвилясті лінії (стебла) і на них позначте маленькі кружечки (ягоди). Можете прикрасити поділ спідниці кліткою або смужками по вашому розсуду.
6
Приготуйте матеріали для роботи в кольорі. Краще всього використовувати гуаш, тоді малюнок буде яскравим. Тіло ляльки залиште білим, димковскіе іграшки покривали білою фарбою завжди. Почніть роботу зверху малюнка. При роботі з гуашшю спочатку наносите основний колір - на кокошник, волосся, кофту та спідницю. Після висихання перейдіть до деталей особи і квітам на спідниці. Працюйте пензлем акуратно - спочатку обрисуйте контур, а потім заповніть його. Потім тонким пензлем пропрацюйте точки і лінії.
Корисна порада
Перед роботою подивіться в інтернеті зображення димковскіх іграшок і зверніть увагу на їх розпис.