Як відрізнити підроблені права. Як виглядають липові права.

В інтернеті та газетах можна знайти багато оголошень з обіцянками оформити справжні водійські права швидко і недорого. На жаль, деякі автолюбителі не втрачають можливість отримати документи подібним чином. Існує декілька критеріїв, за якими можна відрізнити справжні права від підроблених.
Вам знадобиться
  • - лупа;
  • - ультрафіолетова лампа;
  • - справжні права.
Інструкція
1
Щоб відрізнити справжні водійські права від підробки, ви повинні уважно розглянути папір під ламінатом. Для цього краще використовувати лупу, а для порівняння візьміть справжні права . Папір бланка посвідчення водія з волокнами захищена водяними знаками і спеціальною захисною «сіткою». Під ультрафіолетовою лампою на бланку документів можна чітко побачити напис "RUS", а також волокна, які не видно при звичайному освітленні.
2
Подивіться, як оформлена категорія прав. На теперішньому водійському посвідченні категорія на право керування транспортним засобом проставлена в спеціальній комірці, решта замаркіровані зірочками.
3
Потім зверніть увагу на те, як оформлені дати на водійських права х. Справжні права мають наступний формат дат: дд.мм.гггг
4
Подивіться на зворотну сторону документів. На ній повинна бути інформація про категорії транспортних засобів.
5
Тепер подивіться на основний штамп водійських прав, який розташовується поруч з особистими відомостями про власника посвідчення. На ньому, крім абревіатури «ГИБДД», зображені два номери: верхній номер - це спеціальний код, а нижній - це код співробітника ДІБДР, який видав водійські права .
Зверніть увагу
Основною відмінною ознакою підроблених прав є відсутність водяних знаків, волокон на бланку, а також відсутність знаків і волокон, які видно під ультрафіолетовою лампою. Всі інші критерії для визначення автентичності водійських прав не є дуже надійними.
Корисна порада
Чи не довіряйте гучним оголошенням про те, що ви легко і швидко за помірну плату отримаєте справжні водійські права. За допомогою більшості з таких оголошень продають підроблені права, які часом буває дуже важко самостійно відрізнити від справжніх. Якщо ви купите подібні документи, а співробітник ГИБДД, якому пред'явіть «справжні» права, запідозрить недобре, то, як мінімум, по суду вам загрожує штраф, а в гіршому випадку - кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі.