Як усунути текти радіатора.

Течь охолоджувальної рідини з радіатора завжди є, як правило, несподіванкою для багатьох власників. З'являється подібна несправність з різних причин. В їх числі: тривалий термін експлуатації автомобіля або неякісний антифриз, залитий в систему охолодження, який в результаті корозійного впливу руйнує металеві трубки радіатора.
Вам знадобиться
 • Силіконовий герметик для радіатора,
 • шматок мила,
 • ніж.
Інструкція
1
Водійські практика налічує кілька способів усунення течі охолоджуючої рідини з радіатора. І яких тільки рад не дають з цього приводу "бувалі" майстра. В числі популярних методів, здатних зупинити текти охолоджуючої рідини, широко застосовується такий спосіб, як додавання в антифриз силіконового герметика, який заливається в розширювальний бачок при непрацюючому двигуні. Після чого мотор запускається, і йому дають попрацювати протягом 15 хвилин. За вказаний період часу текти неминуче зупиниться.
2
Але іноді обставини складаються так, що під рукою в потрібний момент може не виявитися флакона з герметиком. В такому випадку можна відновити герметичність радіатора при помочи звичайного мила, яке необхідно додати в вигляді стружки в розширювальний бачок. Приблизно 50-100 грам мила нарізається ножем, а потім мильна стружка додається в систему охолодження. Незважаючи на незвичність зазначеного способу усунення течі радіатора - він досить ефективний, і дозволяє подолати на машині, з подібною несправністю, не одну тисячу кілометрів.
3
Необхідно врахувати, що зазначені способи усунення течі радіатора - є тимчасовим заходом, що дозволяє добратися на несправній машині до найближчої станції автосервісу, і справити там повноцінний відновлювальний ремонт системи охолодження.
Радіатор є одним з найважливіших компонентів системи охолодження. Саме в ньому відбувається передача тепла, завдяки якій рідина в системі швидко охолоджується. Дуже часто радіатор починає текти з якої-небудь причини. Пересування на автомобілі з такою несправністю неможливо, тому водій повинен знати декілька способів, які допоможуть зупинити текти в системі охолодження.
Вам знадобиться
 • - набір інструментів;
 • - гумові прокладки і шланги;
 • - паяльник;
 • - термоізолента;
 • - рідина для усунення течі;
 • - бавовняні рукавички;
 • - гайкові ключі;
 • - домкрат;
 • - антифриз;
 • - піддон;
 • - герметик;
 • - обезжириватель;
 • - газовий пальник.
Інструкція
1
Як тільки ви виявили, що радіатор вашої машини протікає, негайно заглушите двигун. Також необхідно скинути клему «мінус» з акумуляторної батареї, щоб уникнути короткого замикання в бортовій мережі електроживлення.
2
Постарайтеся знайти те місце, звідки тече охолоджуюча рідина. Для цього автомобіль необхідно підняти на домкраті. Також можна використовувати підйомник. До гаража, де ви будете проводити ремонт, автомобіль необхідно транспортувати на буксирі або за допомогою евакуатора. Ні в якому разі не намагайтеся завести двигун! Інакше ви ризикуєте заклинити силовий агрегат вашої машини.
3
Уважно огляньте всі шланги в місці приєднання до радіатора. Дуже часто прокладки або самі гумові трубки лопаються, це і стає причиною виникнення течі. Якщо через цю поломки вам довелося зупинитися прямо на трасі, шланги можна перетягнути за допомогою термострічки. Потім їх слід замінити на нові при першій же можливості.
4
Залийте в систему охолодження разом з антифризом спеціальний хімічний склад, який сприяє усуненню течі. Така рідина продається в кожному автомобільному магазині. Залийте антифриз з запасом, оскільки деяка частина його виллється з радіатора. Запустіть двигун і уважно стежте за рівнем тосола.
5
Якщо текти не припиняється, а рівень рідини в системі охолодження постійно падає, заглушите автомобіль і вимкніть запалювання.
6
Уважно огляньте поверхню радіатора. Постарайтеся знайти пошкодження, через яке витікає рідина. Якщо не вдається виявити його при візуальному огляді, залийте в систему охолодження антифриз і уважно стежте за радіатором, щоб побачити місце, з якого потече рідина. Обов'язково підставте під радіатор піддон. Це запобігатиме потраплянню отруйного антифризу на землю.
7
Найденное пошкодження необхідно закрити за допомогою теплостійкого герметика. Для цього акуратно нанесіть герметик на пошкоджене місце і розмажте рівним шаром. Потім акуратно закріпіть його термоізолентой.
8
При великому пошкодженні необхідно запаяти радіатор, для цього необхідно його зняти. Знежирте пошкоджену поверхню і дайте їй висохнути. Потім за допомогою паяльника або спеціальної газового пальника нагрійте метал на місці пошкодження і обережно вирівняйте його.
9
Замініть пошкоджений радіатор на новий у тому випадку, якщо пошкодження металевої оболонки радіатора мають занадто великий масштаб.