Як знайти падіння напруги. Як розрахувати падіння напяженія на шунту.

Опір навантаження, падіння напруги на ній, сила проходить через неї струму і виділяється на ній потужність є фізичними величинами, пов'язаними між собою. Знаючи будь-які дві з них, можна обчислити дві решта.
Інструкція
1
Незалежно від того, які саме параметри дані в умові завдання, переведіть їх в систему СІ.
2
Якщо в умові дані опір навантаження і виділятимуться на ній потужність, керуйтеся наступними міркуваннями: R = U/I, де R - опір, Ом, U - напруга, В, I - сила струму, А.P = UI , де P - потужність, Вт, U - падіння напруги, В, I - сила струму, А.Отсюда випливає, що P = I ^ 2 * R, тобто, I ^ 2 = P/R, або I = sqrt (P/R). Отже, U = R (sqrt (P/R)) або, після спрощення виразу, U = sqrt (P) * sqrt (R), де U - шукане падіння напруги на навантаженні , В, R - опір, Ом, P - потужність, Вт
3
Значно більш простий випадок виникає, якщо знайти падіння напругу необхідно, знаючи потужність і силу струму. Перетворювати вираз не буде потрібно, тому відразу скористайтеся наступною формулою: U = P/I, де U - шукане падіння напруги, В, P - потужність, що виділяється на навантаженні, Вт, I - сила струму, що проходить через навантаження, А.
4
Якщо відомі опір навантаження і проходить через неї струм, падіння напруги на ній також обчисліть в одну дію: U = IR, де U - шукане падіння напруги, В, I - струм, що проходить через навантаження, А, R - опір навантаження, Ом.
5
Окрім наведених вище найбільш часто зустрічаються завдань, в підручниках трапляються й інші, в яких необхідно дізнатися падіння напруги на відрізку довгого однорідного стержня, виконаного з матеріалу, що володіє високим опором. Для цього спочатку обчисліть падіння напруги на всій довжині стрижня (якщо воно не дано в умові завдання спочатку). Після цього відніміть один з одного горизонтальні координати точок, падіння напруги між якими необхідно визначити.
6
Напруга на всій довжині стрижня поділіть на його довжину, після чого помножте на розраховану вами довжину відрізка, і ви отримаєте падіння напруги між точками. Подібні подільники зустрічаються в апаратурі з безтрансформаторним харчуванням і використовуються в якості перемикачів мережевого напруги - в даному випадку простоті конструкції приноситься в жертву коефіцієнт корисної дії і безпеку.
7
Завершивши обчислення, при необхідності переведіть результат в зручні для його представлення одиниці: вольти, міллівольт, кіловольти і т.п.