Як почати вірити людям. Як перестати вірити людям.

Після того, як вас обдурили або зрадили, ви станете насторожено ставитися до будь обіцянкам, перестанете ділитися з оточуючими своїми проблемами та радощами, можете замкнутися і перестати отримувати задоволення від спілкування.
Інструкція
1
Проаналізуйте ситуації, які стали причиною втрати віри в людей. Не зациклюйтеся на пошуку причин, так як навряд чи вам вдасться дізнатися справжні мотиви вчинків інших людей. Сприймайте минулий досвід як хороший урок і вчіться отримувати з нього позитивні результати - можливо, вам вдасться виробити власну стратегію підстраховки, яка допоможе вам навчитися вірити людям .
2
Визнайте за собою право на помилку, адже довіряючи людям , ви йдете на ризик і припускаєте настання певних втрат. Не бійтеся ризикувати, навчитеся сприймати програш як щось неминуче - тоді почати довіряти людям буде простіше.
3
Відпустіть минуле, тримайтеся за негативний досвід, переживіть його і забудьте. Будь-який страх заважає людині розвиватися і рухатися далі, тому залишайте в минулому всі невдачі, пережиті негативні емоції.
4
Зверніться по допомогу до фахівця. Робота з психологом допоможе вам визначити, чи була причиною вашого страху ситуація з дитинства або ви перестали довіряти людям вже у свідомому віці. Для боротьби з комплексами, що викликають замкнутість, агресивність і тотальна недовіра, існує кілька ефективних психологічних методик - ви можете попрацювати в групі, займатися з психологом індивідуально.
5
Будьте впевнені в собі - якщо ви володієте ситуацією, то будь-який обман не нанесе значного збитку. Для цього постарайтеся стати професіоналом своєї справи - ви зможете швидко і оперативно відреагувати на зміну обставин, викликаних чиїмось обманом. У любовних справах ведіть себе більш впевнено, намагайтеся не ідеалізувати людину, з якою ви зустрічаєтеся або живете, визнайте за ним і за собою право на помилку.
6
Дайте собі час - щоб пережити будь-яку несправедливу ситуацію, потрібен час. Якщо недовіру до людям не можна назвати вашої особистої особливістю, то рано чи пізно ви почнете ставитися до життя як і раніше - станете з оптимізмом дивитися в майбутнє. Від обережності, яка залишиться, позбавляйтеся поступово, і не переживайте, якщо певна частка невіри залишиться - це розумний страх, часто продиктований інстинктом самозбереження.