Як розмножити антуріум. антуріум Як розмножується.

Витончені антуриуми з серцеподібними квітами - це прекрасна прикраса для домашнього або офісного інтер'єру. З цих рослин можна створювати барвисті букети, благо, забарвлення сучасних гібридів варіюються від білосніжних до майже чорних. Якщо ви хочете зберегти і розмножити цю пишність, створіть будинку маленький сад. Особливості різних видів дозволяють розводити антуріум поділом, живцюванням, або ж за допомогою насіння.
Вам знадобиться
 • - деревне вугілля;
 • - квіткові горщики маленького і середнього розміру;
 • - скляні банки;
 • - марганцівка;
 • - акваріум або поліетилен;
 • - підставки для горщиків;
 • - мох сфагнум;
 • - пісок;
 • - ніж;
 • - торф;
 • - кора сосни;
 • - кисть (пушок);
 • - термометр.
Інструкція
1
Вивчіть характеристики виду домашнього антуриума, щоб вибрати оптимальний спосіб його розмноження. Якщо рослина має горизонтальне кореневище, то його можна вийняти з грунту і розділити на відрізки довжиною близько 10 см.
2
Припудрите свіжі зрізи кореневища товченим деревним вугіллям, можна активованим. Після цього у антуріума потрібно обрізати всі листки.
3
Помістіть частини обробленої кореня (деленки) в невеликі квіткові горщики, наповнені свіжим вологим сфагнумом або піском. Влаштуйте невеликий парник. Для цього горщики поставте на перевернуті піддони або інші підставки і опустіть в скляні банки з широким горлом або в маленький порожній акваріум.
4
Налийте на дно ємностей воду. Не давайте імпровізованого парники пересохнути, поки на деленки не прокинутися і не почнуть розпускатися нові листки. З цього моменту необхідно пересадити антуріум в більш просторі контейнери з грунтом того ж складу, в якому росло материнське рослина.
5
Антуріум з коротким вертикальним стеблом рекомендується розмножувати способом живцювання. В якості посадкового матеріалу використовуються пагони заввишки близько 10 см з підстави маточного рослини. Живці слід зрізати дуже гострим ножем по косій лінії, а зрізи посипати вугіллям.
6
За молодими пагонами можна доглядати за зразком деленок, підтримуючи в приміщенні оптимальну температуру +25 градусів. Мох або пісок зберігайте у вологому стані, а самі живці не забувайте регулярно обприскувати. Після вкорінення молоді антуриуми пересадите на постійне місце.
7
Розмножувати антуріум насінням має сенс при спробі вивести нові сорти або бажанні отримати безліч молодих кольорів. Цей спосіб розведення кімнатної рослини набагато більш клопітливий, він вимагатиме від квітникаря багато часу. Для початку потрібно опиліть дорослі квітки за допомогою пензлика або пуховки.
8
Коли зав'язалися ягоди достигнуть (тобто почнуть без зусиль з вашого боку спадати з качана), зберіть урожай. Вийміть насіння і промийте, щоб звільнити від слизу. Щоб на посівному матеріалі не з'явилася цвіль, потримайте його пару годин в дуже слабкому розчині марганцівки.
9
Наповніть просторі контейнери пропареними мохом і торфом (1: 1). Зверху можна посипати триміліметровий шар рубаною соснової кори. Інший варіант субстрату: торф, пісок, листова земля (1: 0,5: 2) і трохи деревного вугілля. Поки насіння свіжі, їх необхідно негайно покласти на субстрат і трохи присипати.
10
Полийте посадку і поставте в домашню теплицю, наприклад, в порожній акваріум або під поліетиленову плівку. Через пару місяців з'явилися паростки рекомендується пересадити в цей же субстрат, витримуючи між рослинами відстань близько 3 см.
11
Доглядайте за посіяним антуріумом, інакше квіти можуть так і не зійти. Не забувайте, що їм потрібно багато відбитого світла (непрямі промені сонця!), Вони добре переносять температуру від 25 до 28 градусів без різких коливань. Субстрат необхідно тримати у вологому стані, а що з'явилися паростки - обприскувати м'якою водою. Якщо вам вдалося правильно посіяти антуріум, то вже через рік квіти можна перемістити на нове місце проживання в окремі горщики.
Корисна порада
підросли рослини пересадите у велику ємність, щоб у нього вільно розвивалися повітряні корені. В якості грунту для підрослого антуриума квітникарі використовують різні суміші; в числі популярних компонентів - дерен, крупнозернистий пісок, листовий перегній, шматки деревного вугілля і пемзи, соснова кора, торф. Головне правило - субстрат повинен забезпечувати хорошу аерацію (природне провітрювання), нормально вбирати вологу і утримувати поживні речовини. У грунт можна додати навіть трохи керамзиту або битої цегли.
Вишуканий антуріум прикрасить будь-яку колекцію квітів. А вже отримати потомство від цього примхливого красеня - і зовсім межа мріянь квітникарів-аматорів. Виростити новий красиву квітку, звичайно, складно, та й часу це займе чимало, але чого не зробиш, щоб задовольнити природну допитливість і почуття прекрасного.
Інструкція
1
Старі рослини, коли в горщику утворюється безліч стебел з корінням і новими пагонами, ділять на кілька кущиків. Цю процедуру найкраще робити при пересадці квітів в березні або квітні.
2
Розмноження також проводиться вегетативно - живцями від стебел, листя. Стеблові нащадки з гарною кореневою системою відокремлюються від основного стебла і відразу висаджуються в горщики. Якщо коріння слабко розвинені або відсутні, відростки попередньо укорінюють в піску або перліті. Для цього їх необхідно закрити прозорою плівкою або помістити в тепличку, забезпечивши саджанцям підвищену вологість. Верхівкові живці укорінюють аналогічно.
3
Насіння антуріум а отримують тільки в процесі штучного запилення. Спочатку кілька днів м'яким пензликом переносять пилок з одного на інше суцвіття. Яскраві плоди з'являються через 8-12 місяців. в них є від 1 до 4 січка. Насіння виймають, промивають водою і на 2 години занурюють в 0,1% розчин марганцівки. Потім відразу ж пророщують і висівають в легкий грунт, закривши тонким шаром моху сфагнуму при високій вологості і температурі 25 градусів. Через 2 тижні після появи сходів паростки пікіруються, другий раз рослина пікірують через 1,5-2 місяці, висаджуючи на відстань 2-3 см один від одного. Сіянці пікірують ще 2 рази, збільшуючи відстань між ними кожного разу на 1-2 см. Коли розетка прийме обсяг 5-7 см, їх пересаджають в горщики по 0,2 л, заповнену грунтової сумішшю того ж складу.
Корисна порада
Склад грунту: пропарена повітропроникна суміш з листової землі - 2 частини, верхового торфу - 1 частина і піску - 0,5 частини з додаванням битої цегли і деревного вугілля.