Як виміряти цукор в крові глюкометром.

Людям, хворим цукровим діабетом, які мають спадкову схильність до цього захворювання або тим, хто ретельно стежить за своїм здоров'ям, необхідно вимірювати рівень цукру в крові. Для цього не обов'язково постійно ходити в лікарню. Дізнатися свої показники можна і в домашніх умовах за допомогою глюкометра.
Вам знадобиться
  • Глюкометр, ватний тампон, спирт, тест - смужки, спеціальна ручка для проколу.
Інструкція
1
Глюкометр - це спеціальний прилад, який призначений для самостійного вимірювання рівня цукру в крові в домашніх і похідних умовах, тобто поза медичного закладу. Він за 8-15 секунд показує точний результат рівня глюкози в крові. Цей прилад досить простий в експлуатації і будь-який бажаючий зможе ним користуватися.
2
Для початку ретельно вимийте руки з милом. Потім підготуйте прилад до роботи.
3
Розкладіть на столі сам прилад, спеціальну ручку для проколу пальця, тестові смужки, бульбашка зі спиртом і ватний тампон. Відрегулюйте ручку для проколу. Згідно з інструкцією встановіть її на необхідний розподіл, що показує глибину проколу і натягніть пружину.
4
Дістаньте з упаковки тест-смужку і вставте її в прилад. Якщо ви все зробили правильно, то прилад при цьому автоматично включиться.
5
Змочіть ватяний тампон в спирті і протріть палець, який ви збираєтеся проколоти. Потім акуратно проколіть палець. Отримайте краплю крові розміром 2-3 мм і доторкніться до неї робочим сектором тест - смужки. Сектор повинен повністю заповнитися. Майте на увазі, що кров не повинна розтікатися, в іншому випадку прокол доведеться повторити.
6
Притисніть ватний тампон до місця проколу і чекайте результату тесту. Дані про рівень цукру в крові ви побачите на екрані глюкометра вже буквально через кілька секунд. Потім вийміть тестову смужку, після чого прилад відключиться автоматично.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NdBd2Q0st94
Корисна порада
Визначати рівень цукру в крові краще натщесерце, так як після їжі показники можуть бути змазаними, а хворим на діабет потрібно проводити тестування перед кожною ін'єкцією інсуліну. Також стежте за терміном придатності на тест - смужках. Завдяки самоконтролю та постійному вимірюванню рівня цукру в крові можна своєчасно розпізнати і уникнути гіперглікемії, кетоацидозу або гіпоглікемії.
Діагноз "діабет" ставиться щодня кільком тисячам пацієнтів у всьому світі. Після встановленого діагнозу потрібно виконувати всі рекомендації лікаря-ендокринолога і тримати рівень цукру під постійним контролем. Найбільш достовірні результати можна отримати шляхом визначення рівня цукру в крові , що з успіхом робиться в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • -глюкометр
  • -тест-смужки
  • -Дієта, призначена ендокринологом
  • -відвідання ендокринолога для контролю
Інструкція
1
Першими ознаками діабету можуть бути постійна спрага, коли хочеться випити якомога більше рідини, а в роті все одно сухо, і часті позиви в туалет, особливо в нічний час. Загальне нездужання, стомлюваність, підвищений або знижений апетит. Але ці симптоми можуть бути провісниками та інших не менш небезпечних хвороб. На підставі тільки даних скарг не можна поставити діагноз: діабет.
2
При наявності яких або ознак діабету потрібно негайно звернутися до дільничного лікаря, здати всі аналізи і на підставі результатів отримати направлення до фахівця. Якщо аналіз крові показав підвищений вміст цукру, дільничний випише напрямок до ендокринолога, який розповість все, що треба знати при цьому недугу, зокрема - режим харчування і правила самоконтролю рівня цукру, а також призначить відповідне лікування, поставить на облік і буде вести контроль перебігу захворювання.
3
Пацієнту потрібно буде постійно проводити самоконтроль рівня цукру крові в домашніх умовах. При адекватної компенсації діабету ризик небезпечних ускладнень скорочується. Загальне самопочуття дозволяє вести нормальне життя, але не забуваючи про призначену дієті, ліках та контролі цукру.
4
Найбільш поширений спосіб самоконтролю рівня цукру в крові - використання глюкометрів, які представлені в аптечній мережі в широкому асортименті, від різних виробників і за різною ціною. Після покупки приладу необхідно уважно ознайомитися з інструкцією і неухильно її дотримуватися для отримання найбільш достовірних результатів.
5
Рівень цукру потрібно контролювати кілька разів на день за рекомендацією ендокринолога. При коливаннях результатів у бік підвищення або зниження варто негайно звернутися до ендокринолога для проведення корекції лікування. Вранці натщесерце рівень цукру не повинен перевищувати нормальних показників здорової людини. Якщо терапія адекватна і не підлягає перегляду, то показники повинні бути в межах 3.3-5.5 ммоль. Після прийому їжі рівень цукру повинен досягати 7-8 ммоль, що також є нормою.
6
Вимірювання цукру за допомогою глюкометра полягає в нанесення краплі крові на спеціальну зону приладу. Через певну кількість часу, який у всіх приладів різний і залежить від фірми-виробника, на приладі висвітиться результат.
7
Другий за популярністю метод - використання тест-смужок зі спеціальними реактивами. Принцип вимірювання той же. На зону реактиву наноситься крапля крові . Результат перевіряється в порівнянні кольору зі шкалою-еталоном. Цей спосіб не менш надійний, хоча пацієнти ставляться до нього з побоюванням.
8
В даний час проводяться випробування нового приладу, який дозволить вимірювати рівень цукру в крові без проколів і нанесення крапель крові . Це буде прорив в медицині з контролю діабету та його своєчасної компенсації.
Зверніть увагу
Сьогодні рівень цукру в крові можна виміряти будинку за допомогою глюкометра - простого приладу, який продається в будь-якій аптеці. Аналізи за допомогою домашнього глюкометра займають не більше 5 хвилин, а сама процедура забору крові максимально безболісна. Однак всі власники глюкометрів повинні знати, що вимірювання цукру на дому повинно проводитися за умови дотримання елементарних правил, про які й піде мова нижче.
Корисна порада
Навіщо проводити самоконтроль цукру в крові? Чому обов'язково щодня колоти собі пальці? Невже не можна обійтися без цього? Такі питання часто вголос або подумки задають собі пацієнти, які хворіють на цукровий діабет. А одна з найважливіших функцій підшлункової залози - це контроль цукру в крові. Тому потрібно щодня вимірювати цукор в крові. За допомогою сучасних приладів для домашнього використання це дуже легко і просто. Існує багато модифікацій приладів для вимірювання цукру в крові - Еліт (Німеччина) ...