Як пофарбувати щебінь. обладнання для фарбування щебеню.

Декоративний кольоровий щебінь з'явився на російському ринку не так давно, але вже завоював свою популярність. Це матеріал знайшов широке застосування як в ландшафтному дизайні, так і при оформленні інтер'єрів. Кольоровий щебінь використовують для відсипання доріжок, облаштування клумб та квітників, заповнення дна струмків, фонтанів та акваріумів. Він застосовується у вазонах і квіткових горщиках. Незважаючи на те, що фарбування щебеню вимагає певних навичок і устаткування, при бажанні можна спробувати пофарбувати щебінь самостійно.
Вам знадобиться
  • - щебінь;
  • - лопата або автонавантажувач;
  • - «гуркіт» або сітка;
  • - бункер для фарбування;
  • - фарба;
  • - приймальний бункер
Інструкція
1
«Гуркіт» - це спеціальний пристрій, що служить для сортування різних сипучих матеріалів за розміром частинок. Грохочение дозволяє розділити щебінь на велику і дрібну фракції. До того ж, грохочение допоможе вам позбавитися від різного сміття, яке може бути присутнім у щебені. Завантажте щебінь на «гуркіт» за допомогою автонавантажувача. Якщо автонавантажувача немає, можна обійтися випробуваним "дідівським" інструментом - лопатою.
2
Якщо такого обладнання у вас немає, то можна використовувати сітку з відповідним розміром осередків. Встановіть сітку під кутом і акуратно, вручну просійте щебінь .
3
Для фарбування найбільш підходящим вважається щебінь з розмірами десять і більше міліметрів. Засипте відсортований щебінь в фарбувальний бункер. В якості бункера можна використовувати бетономішалку.
4
Залийте в бункер фарбу. Прийнято вважати, що для фарбування щебеню найбільше підходять акрилові барвники. Обсяг фарби в бункері повинен становити 20-30% від обсяг щебеню. Запустіть бетономішалку і дайте щебеню прокрас протягом 40-60 хвилин. У процесі обертання фарбувального бункера фарба рівномірно покриє шматки щебеню.
5
Пересипте щебінь в приймальний бункер. Приймальний бункер являє собою металевий короб із сіткою. Сітку слід встановити на деякій відстані від дна короба. Розмір осередків сітки повинен бути менше 10 міліметрів. Це пристрій дозволить вам більш економно використовувати фарбу. Надлишки барвника стекут через сітку на дно приймального бункера і ви зможете використовувати фарбу ще раз.
6
Просушите пофарбований щебінь . Для цих цілей рекомендується використовувати спеціальний сушильний бункер, обладнаний системою примусової вентиляції. При відсутності даного обладнання просушити матеріал можна в печі. Найпростіший, але тривалий спосіб сушіння - просто залишити щебінь в приймальному бункері на відкритому повітрі.