Як зробити гравірувальний верстат. зробити граверний верстат своіт руками.

Для додання оригінальним виробам зі скла, каменю або дерева більш привабливого вигляду використовується різного роду гравірування. Стаціонарні верстати для її виконання досить дорогі, тому в деяких випадках доцільно забезпечити домашню майстерню гравірувальним пристроєм власного виготовлення. Такий верстат практичний, простий у використанні і не вимагає дефіцитних матеріалів.
Вам знадобиться
  • - металеві різьбові шпильки;
  • - гайки;
  • - оргскло або фанера;
  • - алюмінієвий П-подібний профіль;
  • - підшипники;
  • - три двигуна від матричних принтерів;
  • - зварювальний апарат.
Інструкція
1
Виготовте самостійно або замовте фахівцеві зварену конструкцію, яка стане підставою гравіювального верстата. Для заснування візьміть металевий профіль або алюмінієву трубу квадратного перетину. Профіль буде використаний також в якості санчат. До П-образним основи приваріть вертикальну стійку.
2
До лівому і правому рукавах підстави прикріпіть два шарикопідшипники, притягнувши їх термоусадкой або м'яким пластиком. Між підшипниками помістіть ходовий гвинт з пластиною, обладнаної болтом для кріплення площині.
3
На осі ходового гвинта за допомогою металевої шпильки зміцните електромотори. Інший спосіб кріплення припускає наявність підставки з органічного скла. Для кріплення осі використовуйте перехідник і відрізок гумового шланга, накрутивши його на ходову вісь. Розміри майданчика осі зробіть рівними робочому полю гравіювального верстата.
4
В якості гравіювального інструменту використовуйте побутову міні-дриль, гравер або багатофункціональний дремель для обробки скла і каменю. Приєднаєте інструмент до верстата за допомогою збірного кріплення, виконаного з обрізків органічного скла і різьбових шпильок з гайками.
5
Оснастіть верстат блоком числового програмного керування, використавши готовий контролер або ж зробивши його самостійно. В якості програми для ЧПУ використовуйте безкоштовно поширювану версію Linux CNC.
6
Встановіть зібраний пристрій на робочий стіл або верстак, попередньо вирівнявши поверхню за будівельним рівнем. Перед початком роботи відрегулюйте хід рухомих деталей верстата і переконайтеся в надійності кріплення гравіювального інструменту. Такий саморобний верстат використовуйте для художньої обробки виробів із сталі, скла, каменю, дерева; підійде він і для виготовлення плат саморобних електронних приладів.