Як відкрити психологічну консультацію. Як відкрити кабінет психолога.

Психологічна допомога давно вже перестала бути чимось екзотичним. З кожним роком стає все більше людей, які у важких життєвих ситуаціях звертаються до психолога. У цій сфері діють ті ж закони, що і в будь-якому іншому бізнесі, проте є і деякі особливості. І їх потрібно враховувати, щоб зробити свій кабінет привабливим для потенційних клієнтів.
Вам знадобиться
  • - диплом психолога;
  • - свідоцтво про індивідуальну трудову діяльність;
  • - приміщення.
Інструкція
1
Відкрити свою приватну психологічну консультацію можна тим же способом, що і будь-який інший бізнес. Однак подумайте, чи не варто спочатку попрацювати в школі або соціальному закладі, щоб заробити необхідний авторитет. Для психолога дуже важливо довіру клієнта. Дізнайтеся у відділі соціального захисту, чи немає необхідності в такій службі у реабілітаційному центрі або установі для бездомних. При наявності відповідного диплома ви можете працювати як в постійному штаті, так і на умовах тимчасової угоди.
2
Зверніться в місцеву адміністрацію і отримаєте свідоцтво про індивідуальну трудову діяльність. Автономні та комерційні установи мають можливість укладати договори на надання тих чи інших послуг з індивідуальними підприємцями. Тому таке свідоцтво вам не завадить, навіть якщо ви вирішили тимчасово попрацювати в соціальному закладі. Воно тим більше необхідно для того, щоб відкрити приватний кабінет.
3
Знайдіть приміщення. Його можна орендувати або купити. Дуже корисно дізнатися, чи немає у вашому населеному пункті офісного бізнес-інкубатора, і умови, на яких починаючий підприємець може туди потрапити. Це можна з'ясувати, наприклад, у відділі економіки місцевої адміністрації або у Фонді підтримки малого та середнього бізнесу, якщо такий є. Умовою, як правило, є складання бізнес-плану. Це займе деякий час, але ви можете отримати серйозну підтримку у вигляді пільгової оренди упорядкованого приміщення та пільгового же юридичного та бухгалтерського обслуговування.
4
Якщо ж ви не потрапили в бізнес-інкубатор, орендуйте приміщення і зробіть у ньому ремонт. Ваші майбутні клієнти повинні відчувати себе комфортно. Подбайте про те, щоб у вас був кабінет для індивідуальних і групових занять. Окрасьте стіни в спокійні тони, підберіть зручні меблі.
5
Подбайте про рекламу. Додайте оголошення в місцевих засобах масової інформації та на сайтах. Реклама в ЗМІ може бути для вас і безкоштовною. Наприклад, ви можете вести рубрику «Поради психолога» в газеті чи на радіо. Подібні матеріали підвищують рейтинг видання, тому не виключено, що вам нададуть таку можливість.
6
Відкрийте свою сторінку в інтернеті, вкажіть свої контакти. Можна зробити і спеціальну форму, щоб ваші потенційні клієнти могли задавати питання, а ви - давати їм відповідь. Це дасть вам можливість сформувати коло клієнтів, які надалі будуть постійно користуватися вашими послугами і залучать до кабінету своїх знайомих.