Як визначити проксі-сервер.

прокси- сервером іменують проміжний сервер, службовець для доставки запиту користувача до кінцевого серверу. Proxy-сервер зазвичай використовується для збільшення швидкості роботи в мережі або її анонімізації.
Інструкція
1
Переконайтеся, що зрозуміла різниця існуючих типів проксі-серверів: - HTTP проксі - найбільш поширений тип сервера, сумісний з усіма браузерами та підтримуючий функціональність веб-додатків; - Socks проксі, що підрозділяється за версіями протоколу на Socks5 і Socks4 , - задумані для підтримки всіх протоколів UDP і TCP/IP, але не сумісні з деякими інтернет-додатками (в основному використовуються IRC-клієнтами і веб-пейджерами); - CGI проксі - представляють із себе веб-ресурс і працюють тільки з браузерних програмами ; - FTP проксі - застосовується в корпоративних мережах з обмеженням доступу в інтернет брандмауером.
2
Переконайтеся в тому, що ясна різниця у можливому використанні цих типів проксі-серверів відповідно до їх особливостями: - прозорий, або transparent, - кінцевий сервер запиту може бачити використовуваний проксі і IP-адресу комп'ютера; - спотворює - кінцевий сервер отримує фіктивний, спотворений адресу; - анонимайзер - забезпечує безпечний серфінг.
3
Визначте обраний проксі-сервер, скориставшись спеціалізованими службами proxy checker, або використовуйте наступні зорові відмінності: - CGI проксі - звичайна веб-сторінка, де використовуються не значення слів для пошуку, а URL-адреси; - HTTP проксі - представляють із себе ім'я сервера та номер порту, розділені двокрапкою: www.server.com:xxxx;- Socks проксі - виглядає так само, як і HTTP, але з номерами портів 1080 або 1081 (HTTP проксі в більшості випадків має порти з номерами 80, 81, 8080 або 3128); - HTTPS проксі - один з видів HTTP і не може бути визначений зорово (необхідне використання спеціалізованого сервісу proxy checker).
4
Налаштуйте свій браузер дл роботи з прокси- сервером - розкрийте меню «Сервис» (для Internet Explorer) і перейдіть в пункт «Властивості оглядача». Перейдіть на вкладку «З'єднання" діалогового вікна і скористайтеся кнопкою «Налаштування мережі». Застосуйте прапорець на полі «Подключаться до інтернету через проксі-сервер» і введіть значення імені та порту в відповідні поля. Підтвердіть застосування обраних змін натисканням кнопки OK (для Internet Explorer).