Як нагріти двигун.

Оскільки обігрів салону автомобіля безпосередньо залежить від температури двигуна, для автолюбителів, які не мають теплого гаража, в холодну пору року питання прогріву мотора стає дуже актуальним. Добитися бажаної температури можна як за допомогою спеціальних пристроїв, так і використовуючи потенційні можливості самого двигуна.
Інструкція
1
Автовиробники, піклуючись про довкілля, не рекомендують власникам машин після запуску прогрівати двигун на холостих обертах занадто довго. Електронні системи сучасних автомобілів не дозволяють антифризу досягти робочої температури на холостому ходу, і єдина можливість нагріти двигун на такій машині - почати рух. Так мотор дуже швидко прогріється до температури, достатньої для роботи опалювальної системи. При цьому важливо не допускати перевищення позначки в 2-2,5 тисячі обертів на тахометрі щоб уникнути передчасного зносу окремих деталей двигуна.
2
Інший варіант - установка передпускового підігрівача. Вмонтований у охолоджуючу систему спеціальний пристрій дозволяє запустити підігрів антифризу за деякий час до запуску двигуна, що забезпечує можливість отримання робочої температури мотора практично відразу після включення запалення. Управління підігрівником відбувається за допомогою пульта, за таймером, а деякі моделі навіть оснащені GSM-модулем, що дозволяє запустити систему викликом з мобільного телефону. В умовах тривалої і холодної зими без передпускового підігрівача обійтися дуже важко.
3
Якщо, незважаючи на всі спроби добитися нормальної температури двигуна, ви продовжуєте замерзати в своєму автомобілі, неодмінно відвідайте автосервіс для виявлення несправностей. Причини недогріву можуть полягати в поламаних термостаті або помпі, в неправильній роботі електроніки.
Корисна порада
Не використовуйте відкритий вогонь для підігріву масляного піддону картера двигуна сучасного автомобіля - ризик пошкодити електроніку або пластикові деталі пристроїв моторного відсіку вкрай великий.