Як визначити номер порту. номер порту комп'ютера.

Всім комп'ютерним програмам, взаємодіє з інтернетом, операційна система виділять ті чи інші порти. Іноді у користувача виникає необхідність дізнатися, які порти відкриті на його машині або на віддаленому комп'ютері.
Інструкція
1
Щоб дізнатися, які порти відкриті на вашому комп'ютері, запустіть командний процесор, вибравши «Пуск - Всі програми - Стандартні - Командний рядок» і наберіть команду netstat -aon. Натисніть Enter. Ви побачите список підключень. В графі «Локальний адреса» поруч з адресами зазначені і номера портів.
2
Ви можете дізнатися, яка програма використовує який Вас порт. Зверніть увагу на останню графу - PID. У ній вказані ідентифікатори процесів, з їх допомогою можна дізнатися, яка програма відкриває той чи інший порт. Зробити це можна двома способами.
3
Відкрийте Диспетчер завдань (Ctrl + Alt + Del), в меню «Вид» відкрийте пункт «Вибрати стовпці». Поставте відмітку в рядку «Ідентифікатор процесу». У вікні Диспетчера задач з'явиться колонка PID. Тепер ви можете подивитися у вікні командного рядка ідентифікатор процесу програми, що використовує який Вас порт, і в Диспетчері завдань за ідентифікатором визначити ім'я процесу додатки. Якщо саме ім'я нічого вам не говорить, наберіть його в пошуковику, і ви отримаєте всю інформацію по даному процесу і соотвествующей програмі.
4
Ви можете отримати ту ж інформацію, набравши там же, в командному рядку, команду tasklist. З'явиться список процесів з їх ідентифікаторами. Далі все точно так само, як в попередньому кроці - зіставте порт, ідентифікатор та ім'я процесу для отримання необхідної вам інформації.
5
Іноді виникає необхідність визначити номера відкритих портів на віддаленому комп'ютері. Для цього використовуються спеціальні програми, скануючі порти комп'ютера і визначають, які з них відкриті. Однією з кращих програм такого роду є сканер Nmap. Існує як його консольная версія, так і з звичним для користувачів Windows віконним інтерфейсом.
6
Дуже потужним дослідницьким комплексом є програма Metasploit Framework, в її складі є й Nmap. Для перевірки віддаленого комп'ютера ви можете скористатися і програмою XSpider. Цією ж програмою ви можете перевірити і безпеку власного комп'ютера - введіть адресу 127.0.0.1 і запустіть сканування. Програма покаже не тільки відкриті порти, але й існуючі уразливості.