Як визначити заряд на електроскопа.

Демонстраційні електроскопи, використовувані на лекціях з фізики, мають умовну градуювання. При здійсненні ж обчислень необхідно знати значення заряду на Електроскоп, виражене в кулонах. Щоб перевести заряд на Електроскоп в кулони, необхідно спочатку обчислити спеціальний коефіцієнт.
Вам знадобиться
  • Електрометр, електроскоп, мікроамперметр, мобільний телефон.
Інструкція
1
Візьміть самий чутливий магнітоелектричний мікроамперметр, який у вас є (наприклад, на 30 мікроампер). Увімкніть його між виходом джерела високої напруги (у кілька кіловольт і обов'язково з обмеженням струму до 0,1 мА) і вхідний клемою електроскопа в такий полярності, щоб клема, приєднана до джерела, мала той же знак, що і полярність напруги, що виробляється джерелом.
2
Попросіть помічника, що знаходиться на безпечній відстані від приладів, знімати те, що відбувається на відео за допомогою мобільного телефону. На відео повинні чітко проглядатися показання мікроамперметра (показання електроскопа після закінчення зарядки залишаться незмінними).
3
Увімкніть джерело високої напруги, почекайте, поки його стрілка відхилиться рівно до одного з поділів, після чого відключіть джерело. Запам'ятайте, на якому розподілі зупинилася стрілка, після чого замикачем з добре ізольованою ручкою розрядите електроскоп. Тепер установку можна розібрати.
4
Прослідкуйте на відео, який струм показував мікроамперметр. Використовуючи вбудований в програвач лічильник часу, розрахуйте, скільки секунд був включений джерело. Переведіть ток з мікроампер в ампер, поділивши показання мікроамперметра на один мільйон.
5
Один кулон являє собою заряд, відповідний проходженню струму в один ампер протягом однієї секунди. Таким чином, щоб дізнатися заряд електрометрії, поділіть струм, що показується мікроамперметрів (переведений у ампер) на тривалість зарядки електрометрії, виражену в секундах. Вийде дуже мале число, тому його доведеться перевести в більш зручні одиниці (залежно від розмірів електрометрії, це можуть бути міллікулони, мікрокулони або пікокулони).
6
Поділіть заряд електроскопа на кількість поділів, на яке відхилилася стрілка після закінчення досвіду. Так ви дізнаєтеся ціну поділки електрометрії.
7
Іноді виникає завдання дізнатися знак заряду на електрометрію. Для цього виготовте пристосування з ізольованою ручкою, аналогічне замикачами, але складається з неонової лампи і резистора на кілька мега. Розрядите електрометрії на цей прилад - тому електроду неонової лампи, який при цьому засвітиться, відповідає негативний полюс.