Як скласти сценарій.

У нашому житті відбувається дуже багато різних постановочних подій, які вимагають попередньої підготовки. Починаючи від дитячих ранків і весільних церемоній і закінчуючи художньою самодіяльністю і масовими святковими подіями - у всіх цих випадках підготовляються спеціальні сценарії запланованих заходів. І хоча в залежності від серйозності та рівня подій змінюються і відповідні вимоги, тим не менше, існують деякі загальні принципи складання будь-яких сценаріїв.
Інструкція
1
Сценарій представляє собою основу для постановки будь-якої дії, подання або кінофільму. На відміну від звичайного розповідного тексту сценарій детально описує обстановку, сцену, дії беруть участь осіб та їх діалоги. Тому перед тим, як скласти сценарій, детально продумайте всі події і сцени, які вам належить описати.
2
Сценарій може бути позбавлений зайвої літературної образності тексту. Адже його основна мета - докладно описати дії персонажів і навколишнє їх обстановку таким чином, щоб учасники, що грають певні ролі, змогли найбільш точно відтворити задумку сценариста. Тому, складаючи сценарій, приділіть більше уваги описової частини дій персонажів.
3
Описуючи поведінки героїв, використовуйте дієслова в теперішньому часі, що відповідають на питання: «Що робить?», Наприклад: каже, сідає, йде, бере і так далі. Таким чином, ви отримаєте безперервне словесний опис дії сценарію.
4
Кожен сценарій повинен містити певні етапи, які дозволять зробити описується подія більш виразним і цікавим. У найзагальнішому випадку постарайтеся скласти сценарій за наступною схемою: • Експозиція - знайомство з героями і обстановкою • Зав'язка • Розвиток дії • Кульмінація • Розв'язка
5
Дайте прочитати написаний сценарій іншим людям. Якщо, прочитавши, вони скажуть, що подумки побачили описане образне дію, значить, ваш сценарій складено бездоганно.