Як спіймати натхнення.

Коли «приходить муза», творчу роботу робити приємніше і легше, будь то створення вірша, музики, картин або просто написання шкільного твору. Безумовного «рецепта» натхнення не існує, але людина може створити певні умови, і тоді довгоочікувана муза, можливо, відвідає його.
Інструкція
1
В першу чергу зацікавтеся роботою, яку робите. Якщо вам нецікава поставлена задача, натхнення на вас навряд чи зійде. Наприклад, ви вирішили вивчити англійську мову, але не можете налаштуватися на це. Уявіть в деталях, що зміниться у вашому житті, коли мета буде досягнута: перед вами відкриються нові вакансії, ви зможете читати книги англійською, без праці спілкуватися з іноземцями. Знайдіть цікаві способи вивчення мови, наприклад, рушайте в подорож.
2
Згадайте, що надихало вас раніше. Фізика Льва Ландау, наприклад, нові ідеї найчастіше відвідували в суспільстві красивих жінок. Може бути, при якихось обставинах вам теж працювалося особливо легко і цікаво. Спробуйте відтворити ці обставини, щоб знову зловити натхнення .
3
Дотримуйтесь ритуали. Федір Достоєвський працював після заходу сонця, а композитор Брамс ретельно чистив своє взуття, перш ніж почати складати музику. Щоб натхнення відвідувало вас частіше, створіть для нього особливу атмосферу. Тоді воно буде «знати», коли ви його чекаєте.
4
Очистіть свій розум. Навчіться медитувати або просто глибоко розслаблятися, слухаючи музику або споглядаючи що-небудь гарне. Якщо у вашій голові постійно рояться думки, плани і сумніви, натхненню в цій метушні може просто не залишитися місця. Багато генії, наприклад, Нікола Тесла, стверджували, що свої творіння створюють зовсім не вони самі ... Найчастіше людина відчуває себе лише провідником, черпаючи натхнення звідкись згори. Хтось називає це богом або вселенським розумом, а хтось вважає, що правильні рішення просто спливають з підсвідомості. Але факт такий: людині, яка вміє заспокоювати розум, легше знайти нові рішення, думки, ідеї, тобто зловити натхнення .
5
Послухайте красиву музику. Стародавні мудреці говорили, що музика створює простір для проживання наших душ, ну а сучасні вчені стверджують, що вона підвищує розумову активність людини.
6
Виберетеся на природу. Морський берег, весняний ліс, засніжені гірські хребти та інші незаймані пейзажі наповнені гармонією, якої часто так не вистачає людині. Якщо у вас немає можливості виїхати за місто, зробите неквапливу прогулянку по тихому парку. Чи не занурюйтесь в роздуми про роботу - просто озирніться навколо, оцініть, як прості і досконалі творіння природи.
7
Якщо знайти натхнення ніяк не вдається, а роботу (наприклад, написання диплома) робити потрібно, просто дайте собі установку почати трудитися. Сядьте і напишіть перше слово. Навіть якщо ви поки не знаєте, про що будете писати, не панікуйте, чи не дорікайте себе в бездарності і не кидайте справу. Адже як говорив Томас Едісон, геній - це всього один відсоток натхнення і 99 відсотків працьовитості.
Без музи поетам жити не можна. Та що поетам! І прості смертні потребують джерела натхнення, оскільки без нього не хочеться нічого робити, доводиться змушувати себе виконувати роботу, а це призводить до погіршення результатів праці.
Інструкція
1
Думаючи про те, де шукати натхнення , ви дуже помиляєтеся. Ні, можна, звичайно, порадити подивитися на захід або відправитися в пошуках музи на берег океану, але все це буде лише рекомендацією, а не засобом до досягнення мети. Чому? Та тому, що люди різні, і надихають їх різні речі. Одним потрібно помилуватися на промені весняного сонця, іншим - зустріти усміхнену людину, а третім - побитися з коханим. Прислухайтеся до себе, постарайтеся зрозуміти, чого хочете саме ви.
2
Якщо надихнутися потрібно терміново (наприклад, ви хочете відправити вірш на конкурс, а терміни підтискають), спробуйте викликати натхнення старанною роботою. Якщо ви - поет, то рими рядка, не шкодуючи своїх сил: нехай вони будуть невдалими, нехай життя в них не буде, головне - ваш мозок налаштується на роботу. Годин через вісім наполегливої праці ви відчуєте, що ваша голова перетворилася на генератор рим, а ще пізніше зрозумієте, що вірші створюються самі собою. Повірте, не завжди погані.
3
Здійсніть невелику пішу прогулянку по парку. Бажано, щоб поряд з вами було якомога менше людей: самотність розташовує до творчості. Зосередьтеся на своїх відчуттях, постарайтеся відключитися від зовнішнього світу, подумки перенестися в іншу реальність.
4
Напевно, ви ніколи не зрозумієте, як черпати натхнення , якщо не відчуєте цього самі. Не бійтеся, якщо поки муза не відвідувала вас - все попереду. Багато мислителів говорили про те, що геній - плід не стільки таланту, скільки роботи над собою. Приділяйте творчості якомога більше часу, зробіть його невід'ємною частиною свого життя, і ви будете винагороджені невичерпним джерелом натхнення. Воно буде народжуватися ніби само собою, приходити незалежно від часу доби та інших причин подібного роду. Головне - вірте в свої сили.