Як відправити багаж на вокзалі.

Для того щоб перевезти поїздом великі предмети, не варто намагатися утрамбувати свій багаж на третю полицю і вмовляти провідника дозволити вам зробити це. Згідно з правилами, багаж вагою більше 10 кілограмів покладено провозити в багаж ном вагоні.
Вам знадобиться
  • - квиток;
  • - багажна квитанція;
  • - оплата збору за зберігання багажу;
  • - заяву на ім'я начальника станції (для перевезення вантажобагажу).
Інструкція
1
Ви можете здати ваш багаж безпосередньо перед відправленням або заздалегідь. Жителям великих міст, в яких є кілька залізничних вокзалів, слід мати на увазі, що здавати вантаж потрібно саме на той вокзал, звідки поїзд відправлятиметься. Для того щоб зробити це, пред'явіть квиток, заповніть багаж ву квитанцію і оплатіть збір за зберігання. Здавати багаж зручно заздалегідь, адже погрузка йде не безпосередньо перед відправкою, і, прийшовши з сумками за п'ять хвилин до відправлення, ви ризикуєте не знайти провідника.
2
Відповідно до закону, ваш багаж можуть зважити прямо на вокзалі. Ви також можете подбати про це заздалегідь, зважити сумки у ваговій і принести до навантаження довідку. Крім того, ви й самі можете назвати вага провіднику багаж ного вагона і сподіватися, що він вам повірить. Якщо ж провідник виявиться не схильним вірити на слово, вам доведеться оплачувати вагу в 50 кілограмів - саме ця величина стоїть «за замовчуванням» для багаж а з невстановленим вагою.
3
Якщо ви плануєте привезти багаж відразу до поїзда, домовтеся про це з провідником і квитковим касиром. Також постарайтеся заздалегідь оформити максимальну кількість паперів (особливо, якщо ви плануєте перевозити речі грузо багаж ом), щоб вам не довелося заповнювати їх прямо перед відправкою поїзда.
4
При перевезенні грузо багаж а вам знадобиться написати заяву на ім'я начальника станції, в якому вкажіть найменування багаж а, його вага, кількість місць, рід упаковки, місце призначення, прізвище, ім'я, по батькові та контактні дані відправника та одержувача, а також бажаний спосіб повідомлення одержувача.
5
Відразу заповніть квитанцію, по якій ви будете отримувати свій багаж . Вкажіть в ній ваші прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані. Зробити це необхідно для того, щоб ви встигли отримати багаж на вашій станції, - вам залишиться лише поставити в квитанції підпис. Адже час стоянки в деяких місцях займає лише пару хвилин.