Як визначити викривлення хребта. Як опредилить що у тя іскревленія без лікарів.

Одним з поширених захворювань у дитячому віці є викривлення хребта. Важкі викривлення роблять значний вплив на функції внутрішніх органів. Важливо вчасно помітити проблему і звернутися до лікаря.
Інструкція
1
У першу чергу зверніть увагу на своє тіло, вірніше на його пропорції. Встаньте біля дзеркала і погляньте на плечі. Якщо одне з них візуально вище іншого, це привід звернутися до фахівця і обговорити з ним цей факт. Якщо грудний відділ хребта має опуклий вигляд, а кут його більше 45 градусів, в наявності викривлення , звертайтеся до лікарні.
2
У випадку якщо ви помітили ознаки сутулості у вашій поставі або випирають ребра, запишіться на консультацію до лікаря-ортопеда. Рання стадія захворювання зазвичай не викликає занепокоєння у людей, але треба відноситься дбайливо до свого здоров'я, адже саме на ранній стадії це захворювання легше піддається лікуванню.
3
Якщо при погляді на спину видно, що кут лопатки випирає, це є симптомом викривлення хребта, що вимагає негайного вирішення проблеми. Ще одним симптомом захворювання вважається наступне. Встаньте прямо, опустивши руки вздовж тіла. Подивіться, однакове чи відстань від талії до притиснутих до обох боків рук. Якщо відстань відрізняється, значить, хребет викривлений.
4
Нахиліться вперед, попросіть когось із родичів поглянути на ваш хребет. При нахилі тіла кривизна хребта помітна.
5
Якщо у вас часто болить спина, ви відчуваєте хворобливі м'язові спазми в області викривлення, зверніться до лікаря, після його огляду можна буде точно сказати, чи є у вас викривлення хребта або болі пов'язані з якимось іншим захворюванням. Слабкість і оніміння кінцівок часто є симптомами захворювання хребетного стовпа, при цьому відзначається защемлення нервових корінців хребта. При ускладненій формі порушується дихання, відбувається збій в роботі серцево-судинної системи та органів травлення.
6
Якщо у хворого спостерігаються болі в шлунку, грудей або навіть в голові, це також може свідчити про патологічних процесах в хребті. Зазвичай такі симптоми характерні для складних форм викривлення хребта. Якщо не почати вчасно лікування, є небезпека розвитку епілепсії, гіпертонії або інших патологій респіраторних шляхів на тлі даного стану.
Відхилення хребта від нормального типового розташування насправді зустрічаються досить часто, провокуючи захворювання внутрішніх органів. Саме тому своєчасне виявлення викривлення хребта дозволяє попередити розвиток супутньої патології.
Інструкція
1
При значній мірі відхилення хребта зміни можна помітити неозброєним оком - плечі і лопатки при огляді оголеною спини виявляються розташованими несиметрично.
2
При огляді тазового кільця помітно нерівне розташування тазових кісток, несиметричне розташування стегон та інших відділів нижньої кінцівки. Саме це призводить до неоднакового стирання каблуків у взутті, тому виявлення цієї ознаки має змусити пацієнта звернутися за консультацією до фахівця-ортопеда.
3
Можна визначити місце відхилення хребців від нормального розташування приобмацуванні хребетного стовпа - помітні ступеня викривлення легко помітні. Для цього потрібно попросити помічника провести рукою від шийного відділу хребта до куприка.
4
У нормі при нахилі з положення стоячи вперед все симетричні кісткові виступи розташовані на одному рівні, а при розвитку будь-якого викривлення вони можуть випирати або западати. При цьому слід стояти рівно, босими ногами на підлозі і нахилятися, не торкаючись кінчиками пальців поверхні підлоги.
5
При наближенні до стіни лопатки повинні щільно прилягати до її поверхні, а між стіною і поперековим відділом хребта повинна вільно проходити долоню - тільки в цьому випадку немає патологічного лордозу в попереку.
6
Про можливе викривленні хребта може говорити звичка постійно носити сумку (або будь-які вантажі) тільки на одному плечі. Це свідчить про те, що викривлення хребта досягло значній мірі - це дозволяє скорегувати зміни.
7
У разі виникнення викривлення у дітей в період активного росту симптоми захворювання можуть виникати дуже швидко - саме тому потрібно уважно стежити за тим, як дитина сидить за столом або партою, носить шкільну сумку.
8
При обгрунтованій підозрі на викривлення хребта слід звернутися за консультацією до лікаря-ортопеда. Він зможе провести ретельне обстеження і призначити для підтвердження діагнозу рентгенологічне дослідження хребта як мінімум у двох перпендикулярних проекціях.