Як отримати посвідку на проживання в Америці.

Якщо ви плануєте переїхати жити в Сполучені Штати Америки на багато років або назавжди, то вам знадобиться вид на проживання (permanent residence) - грін карта (Green Card ). Це офіційний імміграційний документ, який дозволяє іноземцю залишатися на території США і працювати, хоча дозвіл на роботу доведеться отримувати окремо.
Вам знадобиться
  • - пакет документів, що підтверджують вашу особу, освіта і статус;
  • - фотографії для документів;
  • - контактні адреси та телефони американського посольства і департаменту у справах імміграції в США.
Інструкція
1
Отримати грін карту можна кількома способами: політичний притулок, інвестиції в економіку, шлюб з громадянином США, запрошення від роботодавця з наданням робочого місця і навіть лотерея. Виберіть для себе найбільш підходящий і починайте збирати документи.
2
Найпростіший спосіб - це щорічна лотерея. Якщо ви вирішили покластися на волю випадку, зайдіть на офіційний сайт лотереї за адресою www.dvlottery.state.gov і заповніть анкету. Попередньо переконайтеся, що відповідаєте пропонованим умовам: вам більше 18 років і ви маєте хоча б середню освіту. Подати заявку на участь можна тільки один раз на рік, у жовтні. Майте на вид у, що ця лотерея абсолютно безкоштовна, і не довіряйте пропозиціям шахраїв заплатити навіть якісь невеликі гроші. Результати розіграшу ви можете подивитися на тому ж сайті.
3
Якщо ви плануєте отримати грін карту в результаті шлюбу з американцем, майте на вид у, що в цьому випадку вам потрібен саме громадянин США, а не просто володар вид а на проживання. Подаючи документи в посольство, будьте готові надати документальні з вид етельства вашого спільного життя: фотографії, виписки з загальних рахунків, спільні кредитні картки і т.п. Не дивуйтеся, якщо працівники посольства влаштують вам справжній допит з усіма подробицями щодо вашого сімейного життя. Причому першу вашу грін карту в цьому випадку ви отримаєте тільки строком на два роки.
4
Якщо ви володієте високою професійною кваліфікацією, спробуйте знайти американського роботодавця, який буде готовий взяти вас на роботу і оформити всі необхідні документи. В цьому випадку основні бюрократичні процедури ляжуть на приймаючу сторону, тобто на вашого майбутнього начальника. Але ви самі повинні підготувати документи про освіту, про підтвердження вашої кваліфікації, проходження стажувань та досвід роботи.
5
Отримати грін карту в якості політичного біженця може бути дуже непросто, але все ж певні шанси існують. Для цього ви повинні зібрати з вид етельства, що в своїй країні ви піддаєтеся переслідуванням і тиску за політичними, релігійними або етнічними мотивами. Зверніть увагу, що всі випадки утисків, на які ви посилаєтесь, повинні бути документально зафіксовані і підтверджені з вид Етель.
Корисна порада
Якщо ви не плануєте емігрувати до США в якості висококваліфікованого професіонала, від вас офіційно не стануть вимагати складання іспиту на знання англійської мови. Однак якщо ви зможете пояснюватися зі співробітниками американського посольства по-англійськи, це справить позитивне враження і дасть вам додаткові очки при прийнятті рішення про надання вам грін карти.