Як промивати фільтр в акваріумі. Як встановити внутрішній фільтр.

Конструкція і тип фільтра визначають ефективність очищення води в акваріумі. По суті, фільтр - це резервуар для спеціальних матеріалів, які позбавляють від домішок стелиться через них воду. Щоб фільтра ційні матеріали забезпечували чистоту середовища проживання ваших вихованців - рибок, равликів, жаб, тритонів і черепах, слід строго дотримуватися режиму чистки, а при необхідності і заміни наповнювача.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - щітка;
  • - активоване вугілля для акваріумних фільтрів;
  • - біонаполнітель для акваріумних фільтрів;
  • - губка/поролон для акваріумних фільтрів.
Інструкція
1
Фільтруючий елемент приладу стаканного типу (як і наповнювач відсіку механічної очистки в біологічному фільтрі) являє собою звичайний шматок губки, поролону або іншого пористого матеріалу, відповідного за формою і обсягом фільтруючої ємності. Його головна особливість - повна інертність до води. Чим більше пори в губці, тим більше бруду вона може увібрати і тим рідше потрібно її промивати. Очищайте фільтр регулярно, це зручно робити під час традиційного догляду за акваріумом - заміни води, протирання стінок, перетрушування грунту. Періодичність очищення вибирається індивідуально, вона залежить від обсягу акваріума, від кількості та видів його мешканців, від режиму годування та якості корму.
2
Розберіть механічний фільтр над раковиною, витягніть губку і промийте всі деталі і фільтруючий матеріал в проточній теплій воді, наповнювач очистіть легкими віджимаючими рухами. Деякі використовують для промивання воду з акваріума. Продуйте сопла фільтра , забиті отвори на пластикових деталях прочистите зубною щіткою. Ще раз сполосніть. Прилад можна збирати.
3
В основу біологічного фільтра , крім механічної фільтра ції, закладена біологічна база, а саме мікроорганізми, які теж беруть участь в очищенні води. Структура біонаполнітелей являє собою шорсткий, пористий матеріал з твердою поверхнею типу пемзи, керамзиту і т.д., який і забезпечує бактерії субстратом для життєдіяльності. Промивання такого приладу практично не відрізняється від догляду за механічним фільтром. Єдина особливість - біонаполнітель бажано нічим жорстким не терти: він не настільки довговічний, як губки. На жаль, з часом все важче буде вичищати найдрібніші пори кераміки, забиті мулом, та й шорстка поверхня буде полироваться водою, що вимагає регулярної заміни фільтруючого матеріалу. Конкретні терміни заміни вказуються на упаковці біонаполнітеля або в паспорті фільтра .
4
Фільтр на основі активованого вугілля теж досить ефективний. Його гранули по всій поверхні пронизані численними порами. Але недолік в тому, що пори активованого вугілля не підлягають повноцінної вентиляції водою і поступово забиваються суспензією. Промивати вугілля можна, але от дрібні пори ви навряд чи зможете вичистити. Принцип догляду за корпусом такого фільтра той же, що і у механічного, а вугілля, у зв'язку з поступово снижающимися фільтруючими властивостями, просто необхідно раз на 1-2 місяці міняти на новий.