Як вибрати телятину.

М'яка і ніжна телятина є одним з найбільш низькокалорійних видів м'яса. У порівнянні не тільки із свининою чи яловичиною, але навіть з куркою саме телятина володіє найнижчим вмістом жиру (7,5 г на кожні 100 г). Будучи джерелом заліза, цинку і вітаміну В12, вона стає ідеальним вибором для дитячого та дієтичного харчування. Різні відруби телячої туші підходять для різних страв, у тому числі і таких знаменитих як Вителло тонато і оссобуко.
Інструкція
1
Залежно від країни виробництва, телятину підрозділяють на різну кількість сортів. У Росії це перший, другий і третій сорти. На Заході - prime (вищий), choice (добірний), good (хороший), standard (стандартний) і utility (вигідний).
2
Незалежно від того в якій країні визначається сорт м'яса, критеріями будуть служити соковитість, колір і смак. Оскільки в залежності від відруби ці якості сильно змінюються, то в російській класифікації сорт і присвоюються саме по частинах туші. До першого сорту буде відноситься тазостегнова частина (окіст), заднеспінная і попереково-крижовий частини (котлетна і ниркова), у другій увійдуть - переднеспінная (також котлетна) і лопаточно-плечова. Телятина третього сорту це шия, передпліччя (рулька) і гомілку (голяшка). На Заході те м'ясо, яке у нас вважається м'ясом першого сорту, буде ділиться на вищий, добірний і хороший сорт. При цьому м'ясо вищої та добірного сорту можна купити тільки у м'ясників або в спеціалізованих магазинах. На експорт і на прилавки супермаркетів потрапляють хороший, стандартний і вигідний сорт.
3
Існує думка, що телятину можна відрізнити за кольором - вона може бути або сірувато-рожева або світло-рожева. Це правило відноситься тільки до телятини, вигодувані молоком. У теляти, якого годували добірним зерном, м'ясо червоне, але воно має ті ж перевагами, за винятком практично нейтрального смаку (ось чому молочну телятину завжди подають з різними соусами) і ніжного вершкового запаху. Зернова телятина виразніше пахне свіжим м'ясом і має м'який присмаком яловичини.
4
Телятину легко відрізнити по кістках. У ній вони дрібні, трохи м'які і червонуваті. Також впізнати м'ясо теляти легко по жиру - його менше ніж в яловичині, він білий і гладкий, а не зернистий.
Зверніть увагу
І на Заході, і в нас високо цінується невеликі делікатесні телячі язички, але європейці виділяють і ще один субпродукт - вилочкову або зобну залозу теляти. Вони називають її солодким м'ясом і готують з неї вишукані страви.