Як зробити електроплитку. Як зварювати ніхромовий дріт.

Зробити найпростішу і в той же час продуктивну електроплитку для дачі можна, використовуючи звичайні цеглини. Головне: неухильно дотримуватися всіх заходів пожежної безпеки.
Вам знадобиться
  • - шматок ніхромового дроту або спіраль з ніхрому;
  • - електричний шнур з вилкою;
  • - дві цеглини;
  • - жесть;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Візьміть півметровий металевий прут діаметром 5-7 мм і приготований шматок ніхромового дроту. Загнув один кінець під прямим кутом, зафіксуйте стрижень так, щоб він не обертався навколо своєї осі. Накручуйте дріт на стрижень під натягом, укладаючи витки впритул один до одного. Таким чином у вас вийде спіраль, довжина якої повинна бути 25-30 см.
2
Візьміть два цілих, без вищерблінок і сколів, цегли і вставте їх плазом на рівній поверхні. Це буде стіл майбутньої електроплитки. Нанесіть олівцем на загальній поверхні цегли малюнок равлики для спіралі. Змочуючи постійно лінію малюнка водою, металевим стрижнем, наприклад, викруткою, вибирайте канавку в цеглі. Її ширина і глибина повинна повністю вміщати в себе спіраль і не давати можливості прямого контакту з дном встановлюваної посудини.
3
Виріжте з жерсті смугу шириною 6-7 см і довжиною, достатньою, щоб оперезати цеглу. Кінці стрічки підігніть під прямим кутом і обріжте, залишивши кінці в 2 см. Виконайте в них по два отвори. Обіжміть щільно цеглини вийшов бандажем і скріпіть болтами з гайками, проклавши з обох сторін шайби. Місце з'єднання кінців бандажа повинно бути на стороні виходу решт електроспіралі.
4
Електричний шнур з вилкою можна зібрати, а можете використовувати від перегорів кип'ятильника, електропраски, старої електроплити. Такого добра зазвичай вистачає по комірках і скарбницями. З'єднання шнура зі спіраллю виконуйте на гвинтах. Збирайте його на ебонітовою майданчику, або використовуючи керамічну колодку від будь-якого електроприладу, підібравши для неї найбільш зручне положення. Кріпите колодку, використовуючи болти на бандажі плити, забезпечуючи нерухомість.
Зверніть увагу
До місця з'єднання спіралі з електричним шнуром, нихромовая дріт повинна бути випрямлена на ділянці 5-6 см. Так контакт буде менше розігріватися і не буде систематично підгорати.
Корисна порада
Відрізнити нихром від заліза легко за допомогою шматка магніту - нихром на магніт НЕ реагірует.Мощность електроплити буде залежати від довжини спіралі. Щоб вона то і справа не перегорала, знизьте потужність до оптимальної, витягаючи і зменшуючи загальну довжину спіралі.