Як вилікувати гайморит.

Запалення слизової оболонки носових пазух, що супроводжується відчуттям важкості, тиску і головними болями, вважається одним з найбільш неприємних і схильних до швидкої хронізації захворювань. Лікувати гайморит краще під наглядом лікаря через великого ризику поширення інфекції.
Вам знадобиться
  • - антибактеріальні препарати;
  • - противірусні препарати;
  • - сіль;
  • - йод;
  • - сік цибулини цикламена;
  • - муміє;
  • - мед;
  • - прополіс.
Інструкція
1
Прийом антибактеріальних препаратів зараз вважається основним методом лікування гайморит а. Те, що раніше лікували проколами і промиваннями на спеціальному апараті, зараз воліють лікувати антибіотиками. Всі ці процедури і раніше використовуються, але для швидкості лікування і при тяжкому перебігу гайморит а отоларинголог прописує препарати широкого спектру дії. Стандартний тижневий курс позбавить вас від неприємних відчуттів, а з ослабленими симптомами гайморит а можна боротися іншими методами.
2
Прийом противірусних препаратів показаний в тому випадку, якщо поряд з гайморит ом встановлені інші симптоми вірусного ураження - висока температура, болі в горлі, кашель, сльозотеча і т.д. Сучасні препарати з сильнодіючими компонентами можна приймати від 5 до 10 днів - все залежить від ступеня тяжкості захворювання.
3
Вітаміни та імуностимулятори допоможуть активізувати захисні сили організму. Приймайте вітаміни групи B, а також C, A, E.
4
Фізіотерапевтичні процедури надають виражену дію. На тлі прийому антибіотиків призначаються ультразвукова терапія з антибактеріальними мазями, УВЧ, інгаляції з антисептиками.
5
Промивати носові ходи необхідно. Без цього ви не позбавитеся від слизу, який утруднює дихання і заважає носі функціонувати. Ви можете ходити на процедури до поліклініки, де вам введуть в ніздрі дезінфікуючий або лікувальний розчин, а потім очистять їх від слизу, що скупчився за допомогою відсмоктує апарату.
6
Якщо ви хочете промивати ніс будинку, то вам доведеться приготувати рідину для промивання. У склянку теплої солоної водидобавьте 3 краплі йоду. Налийте рідину в блюдечко, затисніть одну ніздрю, а інший втягніть розчин. Вода разом зі слизом повинна вийти з ніздрі. Так само промийте другу ніздрю. Висмарківаться при промиванні носа не можна, так як різниця тисків може сприяти проникненню рідини в пазухи і ситуація посилиться.
7
Паралельно з медикаментозним лікуванням ви можете випробувати народні методи позбавлення від гайморит а. Ефективними вважаються закопування в ніс розведеного водою соку цибулини цикламена, суміші муміє і гліцерину, компреси з водним розчином прополісу, прогрівання пазух (при відсутності гною) і т.д.