Як намалювати графік у Delphi.

Делфі (Delphi) - це середа для розробки програм, що давно стала звичайним інструментом для багатьох користувачів, причому не тільки тих, хто серйозно займається програмуванням. Дана програма легка у вивченні, а також має розширюваний функціонал.
Інструкція
1
Для створення графіка в Delphi використовуйте компонент TChart. Це контейнер об'єктів (серій даних, що характеризуються різними стилями відображення). Помістіть цей компонент на формі ил скористайтеся майстром діаграм.
2
Майстер запускається за допомогою наступної команди: «Файл» - «Новий» - «Інші». Далі виберіть в віконці вкладку Business, далі «Майстер діаграм». Виберіть, чи буде використана база даних.
3
Подумайте над зовнішнім виглядом діаграми - буде вона двох- чи тривимірною. За необхідності встановіть прапорці на «Відображати мітки» і «Показувати легенду». Побудова діаграми в Delphi на цьому закінчується.
4
Клацніть по кнопці «Готово». Ви побачите в дизайнеркою форм нову форму, на ній буде знаходитися об'єкт Chart. Заповниться графік випадково згенерували значеннями (в тому випадку, якщо ви його будували, не використовуючи базу даних). Далі ви зможете їх замінити іншими за своїм розсудом.
5
Двічі клікніть лівою кнопкою миші по заготівлі - вас перемістить в «Редактор графіка ». Встановіть тут його властивості, серії. В редакторі його вміст представляється у вигляді табулированного блокнота.
6
У вкладках сторінки Chart потрібні параметри графіка . Встановіть у вкладці «Серії» серії графіка . У вкладці «Загальні» можна встановити об'ємність графіка , відступи від меж, можливість збільшення. Ну і у вкладці «Осі» потрібно встановити їх властивості.
7
Потім потрібно встановити у відповідній вкладці масштаб значень. Можете також встановити прапорець на пункті «Автоматично», щоб масштабування йшло автоматом. Встановіть у вкладці «Заголовок» текст заголовків осей, шрифти і кути розташування заготовки. У вкладці «Метка» встановіть мітки осі. Можете також зробити графік тривимірним, встановити багатосторінкові графіки, «стінку».