Як лікувати хворі нирки.

Від роботи нирок залежить здоров'я всього організму. Вони очищають кров від токсинів і виводять надлишкову рідину. Порушення їх функцій веде до серйозних проблем, а повне одужання можливе тільки на ранніх стадіях захворювання. Саме тому важливо своєчасно діагностувати і лікувати хвороби нирок.
Інструкція
1
Зверніться до лікаря, щоб він поставив точний діагноз. Зробити це самостійно неможливо. Багато хвороб нирок мають схожі симптоми: біль у попереку, помутніння сечі (іноді з домішкою крові), набряки обличчя та кінцівок, підвищення температури та артеріального тиску, слабкість, спрага і т.д. Лише після обстеження і лікарського огляду можна вибрати правильну тактику лікування.
2
Якщо вам діагностований пієлонефрит, приймайте антибактеріальні препарати. Без них остаточно вилікувати інфекційно-запальне захворювання не вдасться. Пийте полівітаміни, призначені лікарем. Дотримуйтеся дієти, спрямовану на поліпшення роботи нирок. Скоротіть споживання кухонної солі, виключіть з раціону копчені та гострі страви. Пийте не менше півтора літрів рідини щоденно: воду, морси, трав'яні відвари та чаї.
3
Якщо діагностована сечокам'яна хвороба, вживайте вітаміни групи В і препарати магнію. Однак основою лікування є дієта. Вона призначається в залежності від виду каменів. При оксалатних і уратних конкрементах їжте м'ясо, овочі (крім редиски та буряка), фрукти (за винятком цитрусових) і крупи. Відмовтеся від шоколаду, какао і кави. При фосфатних каменях не будете їсти молочні продукти, фрукти і овочі. Рибу, м'ясо, птицю, яйця і супи вживайте без обмеження. Пийте більше рідини.
4
Якщо діагностований гломерулонефрит, приймайте гіпотензивні та кортикостероїдні препарати. Пийте сечогінні чаї, трав'яні відвари. Захворювання вважається досить важким, тому налаштовуйтесь на тривале лікування. У запущених випадках може знадобитися багаторічна підтримуюча терапія.
5
Одним з найсерйозніших порушень є ниркова недостатність. В цьому випадку нирки не справляються зі своєю функцією, в результаті чого в організмі накопичуються токсини і рідина, підвищується артеріальний тиск. Найчастіше медикаментозні засоби неефективні. Основним методом лікування ниркової недостатності є трансплантація нирки . У разі, коли це неможливо з тих чи інших причин (немає донора; супутні захворювання, через яких ризик ускладнень при операції занадто великий; відторгнення донорської нирки і т.д.), проводиться перитонеальний діаліз або гемодіаліз.