Як дізнатися модель відеокарти. Як дізнатися свою модель відіокарти.

Досить поширена ситуація, коли ви купили старий ноутбук або комп'ютер і хочете оновити всі драйвера для нього, але не знаєте конкретні моделі встановлених пристроїв. Особливо прикро, якщо невідома модель відеокарти, тому що дивитися фільми в гіршій якості, ніж очікувалося - нестерпно. На щастя, для того, щоб дізнатися модель відеокарти, можна скористатися як вбудованими засобами операційної системи, так і програмами інших розробників.
Інструкція
1
Модель відеокарти і всіх інших пристроїв, встановлених на комп'ютері, Windows визначає автоматично. Рідше їй потрібні додаткові драйвера, але, в кінцевому підсумку, всі пристрої розпізнаються правильно і виводяться в єдиному переліку. Для того щоб дізнатися модель відеокарти, зайдіть в «Диспетчер пристроїв». Це можна зробити або через «Панель управління» (в меню «Пуск»), або, натиснувши правою кнопкою мишки на значок «Мій комп'ютер», вибрати «Властивості» і далі поступити в залежності від версії системи Windows. Якщо у вас встановлена XP, то перейти на вкладку «Обладнання» і натиснути кнопку «Диспетчер пристроїв». Якщо у вас Windows Vista, то у вікні, з розрахунковими показниками продуктивності системи з лівого боку в поле «Задачі» відразу вибрати посилання «Диспетчер пристроїв».
2
Подальші дії від версії системи не залежать. У вікні, розкрийте підпункт «Відеоадаптери», натиснувши відповідний значок «+», і ви побачите назви моделей всіх встановлених в системі відеокарт.
3
Окрім засобів Windows для визначення моделей встановлених пристроїв можна скористатися й іншими спеціалізованими програмними засобами, наприклад, Everest. Встановіть та запустіть програму.
4
Щоб дізнатися модель відеокарти, в лівій частині головного вікна програми в «Меню» виберіть підпункт «Відображення». Модель відеокарти ви побачите у вкладці «Відео Windows» у правій частині головного вікна в поле «Опис пристрої».
Для забезпечення стабільної роботи більшості відеоадаптерів потрібно виконати певний алгоритм дій. Далеко не всі пристрої передачі відеозображення автоматично визначаються системою.
Вам знадобиться
  • - Доступ в інтернет;
  • - Sam Drivers.
Інструкція
1
Якщо ви придбали нову відеокарту, то підключіть її до потрібного слоту материнської плати комп'ютера. Зазвичай це канали PCI або PCI Express. З'єднайте монітор з потрібним відеовиходом і включіть комп'ютер. Відкрийте диспетчер пристроїв. Найімовірніше, нова відеокарта буде визначена як «Стандартний пристрій VGA». Це означає, що системі не вдалося автоматично визначити тип відеокарти і встановити потрібні драйвери.
2
Відвідайте сайт виробника цього обладнання. Скачайте звідти актуальну версію програмного забезпечення, необхідного для зміни параметрів роботи відеокарти. Встановіть завантажену програму і перезавантажте комп'ютер.
3
Знову відкрийте диспетчер пристроїв і подивіться, чи визначилася ваша відеокарта. Тепер в підміню «Відеоадаптери» повинно відображатися назва моделі підключеної відеокарти. Якщо ви не знаєте модель пристрою, то скористайтеся програмою, автоматично підбирає потрібні файли. Скачайте утиліту Sam Drivers і запустіть файл DIA-drv.exe.
4
Після завершення сканування обладнання виконайте інсталяцію запропонованих драйверів. Потрібні комплекти будуть виділені спеціальним символом. Встановіть навпроти них галочки і натисніть кнопку «Встановити». У вікні, виберіть пункт «Звичайна установка». Перезавантажте комп'ютер після успішної інсталяції програмного забезпечення.
5
В деяких мобільних комп'ютерах можуть бути використані відразу два відеоадаптера. Як правило, це інтегрований чіп і дискретна відеокарта. В даному випадку необхідно вибрати програмне забезпечення, яке забезпечить спільну роботу цих двох пристроїв. Знайдіть інформацію про встановлені відеоадаптерах на сайті виробника вашого мобільного комп'ютера. Скачайте звідти підходяще програмне забезпечення і інсталюйте його.