Як безпечно взяти участь у мітингу.

Проявити громадянську позицію, не зашкодивши собі, можливо, якщо дотримуватися правил безпеки на мітингу . Намагайтеся не перебувати в епіцентрі подій - натовп, тим агресивніше налаштована, може змести вас з місця. Продумайте, як одягнутися, що взяти з собою і як себе вести.
Вам знадобиться
  • - документи;
  • - мобільний телефон;
  • - пляшку з водою;
  • - хустку або вологі серветки.
Інструкція
1
Одягніться відповідно погоді, не забудьте про головні убори - в будь-який час року вони знадобляться. Намагайтеся не брати з собою сумки, рюкзаки та портфелі, вони можуть перешкодити вашому руху в натовпі, та й про ймовірність крадіжок потрібно пам'ятати. Не надягайте прикраси, особливо довгі ланцюжки, намиста - ними можна зачепитися за одяг інших учасників мітингу. Відмовтеся від незручного взуття, туфлею і чобіт на підборах.
2
Попередьте своїх батьків, близьких, куди прямуєте і як вас шукати. Напередодні обов'язково зарядіть мобільний телефон. Візьміть документи, що засвідчують особу, вони знадобляться, якщо поліція розпочне затримувати протестувальників.
3
Під час мітингу не стійте поруч із занадто активними мітингувальниками, при сутичках з поліцією їх затримають в першу чергу, а ви можете бути прийняті за порушників порядку. Відійдіть від сцени з ораторами подалі, в цих місцях можлива тиснява. Слідкуйте за поведінкою людей, що стоять поруч, і поліцейських.
4
Якщо почалася метушня, виберіться з натовпу, зігніть руки в ліктях, бережіть голову, грудну клітку. Не зупиняйтеся поблизу безгоспних предметів, автомобілів, під деревами, близько скляних вітрин. Не виключено, що в кинутої сумці може знаходитися вибухова речовина.
5
Закрийте ніс і рот вологою серветкою, хусткою, якщо поліція стала розпорошувати сльозогінний газ. Промийте очі, якщо в них потрапило хімічний засіб, швидше покиньте місце, де зібралися мітингувальники.
Зверніть увагу
Не провокуйте співробітників поліції, але якщо до вас направляються працівники, відповідальні за правопорядок, зберігайте спокій, уникайте метушіться. Якщо вас все-таки забирають у відділок, пам'ятайте про свої права. Уважно читайте всі папери, які дають на підпис. У вас є право на телефонний дзвінок.