Як підключити понижуючий трансформатор. підключення понижувального трансформатора в карти нках.

Знижуючий трансформатор призначений для живлення навантажень меншою напругою, ніж те, яке є в мережі. Щоб він не вийшов з ладу, необхідно знайти і правильно підключити до мережі саме ту обмотку, яка для цього призначена.
Вам знадобиться
  • Трансформатор, вольтметр, інструменти.
Інструкція
1
Не слід думати, що мережева обмотка у силового трансформатор а - завжди та, яка має максимальний опір або найбільше число витків. Існують так звані анодно-накальной трансформатор и, в наборі обмоток яких є як понижуючі, так і підвищують. Однак, якщо точно відомо, що трансформатор є тільки знижуючим, сміливо приймайте саму високоомних з обмоток за мережеву.
2
Коли невідомо, чи всі вторинні обмотки є знижувальними, керуйтеся наступними відмітними ознаками первинної обмотки: її висновки розташовані на деякому віддаленні від інших, або вона і зовсім намотана в окремій секції каркаса.
3
При будь-яких сумнівах сфотографуйте трансформатор , після чого помістіть знімок в профільний форум, не забувши вказати марку приладу. Незабаром ви отримаєте інформацію про розташування висновків. Також обов'язково переконайтеся, що трансформатор розрахований на напругу в 220 В і частоту в 50 Гц (бувають і 400-герцового, які при зниженій частоті миттєво перегорають).
4
У випадку, якщо силова обмотка має три висновки, один з них є відведенням для включення в 110- або 127-вольтів мережу. Знайдіть таке поєднання висновків цієї обмотки, при якому опір виходить максимальним - саме на них можна подавати 220 В. Якщо ж висновків не три, а чотири, мова звичайно йде про двох окремих обмотках, які для живлення від 220-вольтової мережі необхідно з'єднати не тільки послідовно, але й синфазно.
5
Для знаходження правильного способу синфазного з'єднання обмоток з'єднайте їх послідовно, підключіть до вольтметра змінного струму, що працює на межі 500 В, потім, не торкаючись висновків первинних обмоток, на одну з вторинних подайте змінну напругу в кілька вольт. Прочитайте свідчення вольтметра, після чого відключіть напругу, поміняйте місцями висновки однієї їх первинних обмоток і повторіть досвід, потім знову вимкніть напругу. Варіант, що забезпечує максимальні показання вольтметра - і є правильний.
6
Тепер, знаючи розташування первинної обмотки (або двох таких обмоток) підключіть її (або дві обмотки послідовно і синфазно) до мережі через запобіжник, номінальний струм якого виберіть у залежності від потужності трансформатор а ( 0,05 А на кожні 10 Вт). Потім обережно, не торкаючись будь-яких висновків (вторинні обмотки теж можуть виявитися високовольтними!), Виміряйте вольтметром змінні напруги, вироблювані трансформатор ом.
7
Щоб отримати з змінної напруги постійне, підключіть до вторинної обмотки випрямляч з фільтром. Дотримуйтесь полярності при підключенні виходу моста до електролітичному конденсатору. Врахуйте, що напруга на виході фільтра зросте в 1,41 разів порівняно з діючим значенням напруги на вторинній обмотці.
8
Все перепайки здійснюйте при знеструмленому трансформатор е, а якщо випрямлячі високовольтні, перед дотиком до деталей не тільки обесточиваются трансформатор , але й розряджайте конденсатори фільтрів. Не перевищуйте максимальні струми окремих обмоток і сумарну потужність, споживану від трансформатор а в цілому.