Як встановити лебідку на Ниву.

Chevrolet Niva - серійний російський вседорожник, що має повний привід на чотири колеса. Автомобіль користується заслуженою популярністю у автоаматорів і став найбільш продаваним всешляховиком 2008 року. Однак недоліком конструкції «Шевроле Нива» є те, що вона не дозволяє встановити на машині лебідку безпосередньо, не вдаючись до доопрацюванням і додатковим пристосуванням.
Вам знадобиться
  • - інсталяційний комплект для кріплення електричної лебідки;
  • - прямокутний профіль 25х50 мм;
  • - сталевий прокат завтовшки 4 мм;
  • - сталева трубка з внутрішнім діаметром 12 мм;
  • - чотири болта М10.
Інструкція
1
Використовуйте для установки лебідки на автомобіль спеціальний кронштейн. Найбільш простий є конструкція, відома під назвою «Майданчик під Come-Up 6000», виготовлена із сталевого листа товщиною 8 мм.
2
Приставте майданчик до країв лонжеронів і прикріпіть трьома болтами. Недоліком конструктивного рішення є незручність затягування болтів і відсутність необхідної жорсткості з'єднання.
3
Застосуйте для кріплення лебідки пристрій, пропоноване Ульяновским авторемонтним заводом, яке носить серед автолюбителів назву «кронштейн Шеви-Нива». Вона являє собою спрощену копію установчого комплекту для кріплення електричної лебідки, що поставляється в комплекті з Chevrolet Niva Trophy. Монтаж пристрою зробіть, керуючись інструкцією по експлуатації пристосування.
4
Вдосконалить пристосування, пропоноване Ульяновским авторемонтним заводом. Для цього в місці кріплення пристрою до лонжерона просвердлите додатковий отвір, через яке буде здійснюватися кріплення.
5
У профілі кронштейна виконайте наскрізні отвори, вставте болти і приваріть місця виходу і входу кріплення з профілю. Для додання конструкції додаткової жорсткості до «рогам» кронштейна приваріть косинки.
6
Заготовлені профілі прикріпіть чотирма болтами. У зборі лонжерони повинні лежати саме на профілях. Конструкція несиметрична, оскільки на правому лонжероні мається буксировочная петля.
7
Перед установкою пристрою для кріплення лебідки розкрийте обидва торця лонжеронів і висвердлите зварні точки. Подробиці установки вивчіть в інструкції з експлуатації пристосування ульяновських виготовлювачів. Принципових відмінностей в процесі монтажу заводського пристосування і модернізованого вами вузла немає.