Як накреслити однолінійну схему.

Як проектувальникам електронних систем, так і радіоаматорам регулярно доводиться виконувати схеми різних електричних ланцюгів. Щоб накреслити принципову однолінійну схему пристрої, бажано мати просту у використанні комп'ютерну програму, працювати з якою можна було б без поглибленої спеціальної підготовки. Такі можливості вбудовані в пакет прикладних програм Microsoft Office.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма Visio.
Інструкція
1
Ознайомтеся зі стандартами Єдиної системи конструкторської документації, які визначають порядок виконання принципових електричних схем. Приміром, ГОСТ 21.608 вимагає виконання схеми живильної ланцюга в однолінійному відображенні.
2
У пакеті прикладних програм Microsoft Office виберіть програму Visio Professional і запустіть її на комп'ютері. Відкрийте меню «Файл» і перейдіть до виконання команди «Створити документ». На панелі інструментів залиште включеної тільки опцію «Прив'язка до сітки».
3
Проведіть настроювання параметрів сторінки, скориставшись відповідною командою меню. Виберіть зручний для вас розмір сторінки та її розміщення (альбомну або книжкову орієнтацію). Масштаб зображення схему встановіть рівним 1: 1 або 1: 2. Завершіть налаштування параметрів натисканням на кнопку «OK».
4
Увійдіть в бібліотеку трафаретів GOST Electro і відкрийте набір «Основні написи». Нанесіть на простір листа необхідні графи, рамку і форму для основного напису.
5
Приступайте до викреслювання однолінійної схеми. Використовуйте для нанесення елементів готові трафарети з відповідної бібліотеки. Для окремих видів схем, наприклад, для ланцюгів живлення, є спеціальні комплекти трафаретів.
6
скомплектує загальну схему ланцюга. Розмістіть на кресленні розподільний пункт і живлять шини, апарати захисту, що живлять лінії та інші елементи схеми. Елементи трафаретів виділяйте різними кольорами для більшої наочності.
7
Однотипні компоненти схеми копіюйте цілком і вставляйте в необхідне місце на кресленні, вносячи відповідні виправлення в текст пояснювальних написів. Використання таких готових блоків або шаблонів дозволить істотно скоротити час виконання креслення.
8
Перед висновком готової однолінійної схеми на друк ще раз перевірте правильність заповнення текстових полів і відповідність креслення вимогам стандартів складання електричних схем. Роздрукуйте необхідну кількість примірників креслення.